| MadT a întrebat:

Eu sunt baiat si cel mai bun prieten...este fata si nu vrem sa fim impreuna da tot ne pupam (pe obraz) si ne imbratisam si ea s-o combinat cu un prieten de-al meu si eu continui si ea continua sa petrecem timp impreuna ea nu tine asa de mult la el. dar, el o iubeste nespus si ii cumpara orice ce doreste. El a devenit asa de ciudos pe mine incat ma ameninta si pune program la fata cat sa vorbeasca cu mine si tot ma ameninta ca ma bate si ma injura. CE pot sa fac sa nu mai fie asa de ciudos si cum pot rezolva proble (i-am spus ca suntem prieteni si atat dar tot nu a mers. Va rog sa ma ajutati!

11 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Pai spune-i si ei ca ti la ea. si cred ca si fata te place. vb cu ea si vezi ce spune ca e pacat si pentru baiatu ala, eu zic sa ai explice ia situatia iubitului. se rezola toate. cu calm si rabdara :X

Răspuns utilizator avertizat
| VIRUSrooz a răspuns:

Complicata situatie... thinking pai (daca tu nu o placi pe fata) vorbbeste cu ea sa ii spuna lu' tipu ala ca nu te place(bine...probabil ar ajuta si daca nu v-ati mai pupa sau imbratisa ca il inteleg pe respectivu' de ce e asa suparat pe tine. Ia punete putin in situatia lui)
Dar daca zici ca prietena ta nu il prea place si e asa posesiv(ii pune program?!:O eu nu asi suporta asta) zii amicei tale sa se desparta de el ...ca dupa parerea mea asa nu merge...

Succes cu,, problemuta'' ta tine-ne la curent!winking

| RxTx a răspuns:

Pai daca nu vrei sa fie iubita ta
lasa-i in pace sa fie fericiti
nu te mai baga
gata intelege ca ai pierdut
sau daca vrei sa fie iubita ta ia-o la tine acasa intr-o zi
uita-te si tu la 30 de filme romantice inainte
vezi cum se pregateste o cina romantica
si poate o cuceresti

nu mai enerva lumea
ori

| RxTx a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie cu a prietenului tau
si imi venea sa il omor pe cel care ii era prieten prietenei mele

pentru ca atat Tristan cat si Romeo nu isi doreau de cat sa fie unici cuceritori!

Lasa oamenii in pace, pentru ca la vasta asta
nu prea gandesc multi bine si poate ajungeti vre-unul dintre voi in puscarie
iar celalalt in mormant

asa ca alege ori ii spui fetei ca o iubesti si vrei sa fie iubita ta si probabil in viitor sotia ta

ori o lasi sa se simta bine alaturi de barbatul care tine la ea

e normal sa fie posesiv
pentru ca atunci cand tii la cineva doresti sa fie doar a ta

cum ar fi ca iubita ta sa se mai intalnesca cu un asa zis prieten?
nu ti-ar veni sa bagi cutitul in el?

| MadT explică (pentru RxTx):

Fazaii ca ...eu si ea eram ft ft bunci prieteni si el s-o bagat asa intre noi si ea ii cu el asa de mila si el crede ca ii ceva serios inte eistraight face

| RxTx a răspuns (pentru MadT):

Atunci nu mai chinui oamenii!
si invata sa pierzi
http://youtu.be/1tTeZNfwesg

| wildkiss a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sati bati tu capul ca el este gelos de batut nu cred ca o sa se atinga de tine atata timp cat o iubeste pe fata pentru ca nu cred ca ar vrea sa-i faca ei rau prin faptul ca te bate pe tine daca ea tine la tine(ca la un prieten) eu sunt de parere ca ar trebui sa va intalniti toti 3 sa petreceti timp impreuna de exemplu intr-un parc sa incepi sa te intelegi cu el daca iti gasesti si tu o prietena mergeti la o intalnire dubla cheama-l la o bere daca sunteti majoribig grin si eu zic ca totul o sa fie bine daca el o sa-si dea seama ca tu nu tii la ea decat ca la o prietena poate am exagerat un pic cu chematu la o bere din moment ce nu va intelegeti deloc dar ia-o pas cu pas si totul ar trebui sa fie bine sper din tot sufletul ca te-am ajutat

| MadT explică (pentru wildkiss):

Da... dar eu inainte sa ma inteleg asa de bine cu ea tot ieseam cu el prin oras la biliard la bere si asa si cand o vazut ca is asa de bun prieten cu ea s-o bagat si ii impune program cat si cum sa vorbeasca cu mine straight face si am incercat sa mergem toti 3in oras si ea m-o chemat sa vin cu ei si el repede a sarit cu pumnul sa ma ameninte. El este genul de cocalar cu creasta fular pulover in dungi si tenisi de fotbal puma si eu sunt un skater i ma imbrac in hanorace blugi mulati shuzi DC etc. si el cand i-a spus ei ca isi cumpara shuzi si tricouri si etc. ea l-a intrebat daca vrea sa ma copieze si el a zis ca "bine atunci nu imi mai cumpar" din care rezulta ca el crede ca ea ma place si vrea sa ma copieze straight face Deci...

| 4n0nim a răspuns:

Sa te combini cu fata pe care o iubesti daca o iubesti si gata ce mare minunte... daca el intelege intelege daca nu treaba lui.zic eu

| beast a răspuns:

Am fost si eu intr-o situatie dinasta. Puneti garda dai prin surprindere si gata jso cu el