| ucvfcsb a întrebat:

Feteleee, va rog sa ma ajutati happy. Tin mult la o fata care e cu mine in clasa, ne tachinam, de multe ori ne uitam ochi in ochi in ore, in pauze vine la mine si se pune cu mine in banca...Ce sa fac? Sa-i spun ca o plac? Mie frica ca daca nu vrea sa fim impreuna risc o prietenie frumoasa, adica dupa cred nu va mai fi ca inainte sa-i spun ca o plac. Ce sa fac?sad
PS: Am aproape 17 ani!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ia-o incetisor, sa n-o sperii. Pana ii zici ca o placi, trebuie sa o simta ca o placi, ca nu zici numai asa. Deci, ar fi cazul sa vorbesti mai mult cu ea, sa o inviti la un suc, o prajitura, o plimbare prin parc, etc. Sa va distrati si sa va jucati pana cand lucrurile devin serioase, si atunci cand nu mai e loc de gluma si tachinare sa faci pasul asta.

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Sunt de aceeasi varsta cu tine, si pot sa spun ca acum e momentul sa incercam lucruri noi, sa nu ne fie teama.
Daca voi aveti o relatie atat de frumoasa, ma refer de amicitie, poate si ea simte ceva. Incearca si discuta mai mult cu ea, si usor, cand prinzi curaj, da-i de inteles ca o placi, si daca nu reactioneaza, ii spui ca o placi.
Fiind tu baiatul, trebuie sa ai mai mult tupeu. Poate si ea te place, dar e mai rusinoasa. Nu iti fie frica! Bafta happy

| ucvfcsb explică (pentru iiSceneXX):

M-am gandit ca poate gasesc un moment mai potrivit la Balul Bobocilor care se apropie, e o idee buna?

| iiSceneXX a răspuns (pentru ucvfcsb):

E o idee geniala. Dar pana atunci sa te mai bagi in seama. Atunci vei avea curaj mai mult. Bafta

| iiSceneXX a răspuns (pentru ucvfcsb):

Da, ar merge. Bafta

| MetalHead04 a răspuns:

Hei,mai intai arata-i prin imbratisari si daca "raspude" tot cu chestii dragute poti sa-i spui!:3

| ucvfcsb explică:

Mersi frumos, sper sa fie!

| Calancea a răspuns:

Asa mi se inampla si mie. Dar cred ca e mai bine sa nu ii spui! Ea va incepe sa te placa de la sine din ce in ce mai mult! Dupa care va puteti cupla linistiti! Dar nu uita ca tu treuie sa faci primul pas mereu. Sper ca te-am ajutat