| RaspunsPLZ a întrebat:

Salut TPU, imi este rusine sa o sun pe fata care o plac. Am mai vb cu fete pe apel video si lor chiar le placea sa vorbeasca cu mine, imi e frica ca aceasta fata pe care o plac nu o sa-i placa sa vorbeasca cu mine si o s-o dau in bară. M-am mai intalnit pe la scoala cu ea, am facut-o sa rada de multe ori si am vb. Ba chiar m-a imbratisat de 2 ori fara sa fac mai nimic. Nu o pot invita la o intalnire ca nu o lasa parintii. Asa ca cum as putea sa imi fac curaj sa vb cu ea?

Răspuns Câştigător
| Ana2920 a răspuns:

Îți faci prea multe griji. Așa și eu pe băiatul pe care l-am plăcutlaughing mai întâi ar fi bine să o întrebi dacă vrea să vorbească cu tine pe apel video, dacă zice da îi zici să aștepte 5 sau câte minute ai nevoie (nu îi zici de ce) și te aranjezi cât poți tu de bine și încearcă să nu ai emoții și să fii natural. Încercarea moarte n-are!

| RaspunsPLZ explică (pentru Ana2920):

Nu stiu cred ca o sun pe vocal

| Ana2920 a răspuns (pentru Ana2920):

Mersi pentru funda! O poti suna si pe vocal, cum doresti tu

3 răspunsuri:
| Alexxx112 a răspuns:

Bro...putin mai mult tupeu, eu cand eram timid imi luam un fel de "tupeu" rusinos ( stiu ca suna ciudat ) dar mergea, gen te dai si tu mai intepat putin...