| NvidiaDexter4u a întrebat:

Imi place de o fata cu care stau imi banca.Suntem buni prieteni, adeseori ii fac complimente, dar ea spune aproape de fiecare data ca ii place de un anumit coleg, care dupa parerea mea nu ar avea nimic in comun cu acela, ea ajungand de fiecare data la obsesie fata de acel tip. Chiar si unii profesori de treaba ne ar arata ca am fi un cuplu frumos, ba chiar si parintii ei, stiu ca pare ciudat, dar nu este numai parerea mea ca ne potrivim impreuna. Vreau intr-un fel sa o fac sa ma placa, pentru ca tin mult la ea! As dori sa imi lasati sfaturi si idei!

Răspuns Câştigător
| HeadShoot32 a răspuns:

Simplu, bati un apropo "ai vazut ce au zis profesorii? Ca cica facem un cuplu frumos" si dupa schimbi repede subiectul. De la prietenie treci si tu dincolo de bariera asta, mai faci si tu glume. Perverse. "Deocheate" (adica fara ochi big grin jk) Si cam atat. Daca esti deja prieten bun cu ea, mai trebuie doar sa depasesti bariera asta de prietenie. Si cu. "II place de un anumit tip", dupa mine, cel mai sigur tu esti ala, doar ca nu o zice direct ca te place, si ca nu are lucruri in comun cu el. Cauta tu niste lucuri in comun cu ea si sa vezi ca dupa, brusc si acel tip o sa aiba lucurui in comun cu ea.

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai incercat sa o pupi?

| NvidiaDexter4u explică (pentru neutrino):

Sincer, nu!

| neutrino a răspuns (pentru neutrino):

Atunci, despre ce vorbim?

| NvidiaDexter4u explică (pentru neutrino):

Nu inteleg ce vrei sa spui?!

| neutrino a răspuns (pentru NvidiaDexter4u):

Tu vrei sa faci in asa fel ca ea sa te placa, dar nici macar nu ai incercat sa o saruti, stiind de la toata lumea ca ea te place.

| SkyPilot a răspuns:

Numai ea hotaraste ce ii place. Fii de treaba, haios, destept, de incredere. Nu o presa cu atentiile tale. Poate ai noroc, dar lucrurile astea de obicei nu merg bine.

| NvidiaDexter4u explică (pentru SkyPilot):

Eu mereu am fost cu ea de treaba, de incredere, am ajutat-o in caz de nevoie, chiar la o intamplare m-am sacrificat pentru ea, am inceput sa vorbim cat mai intim fara ca ei sa ii pare ciudat.Am admirat acest lucru.

| grab a răspuns:

Mai asteapta nitel pana se potoleste cu tipul ala care banuiesc ca nu prea o baga in seama. cand iti dai seama ca nu prea mai e patimasa dupa ala te bagi tu pe rol.

| rousz a răspuns:

Nu este de ajuns sa fiti buni prieteni, poate si asta este un impediment. Ideii pff... stai de vorba cu ea, doar voi 2 unde nu va poate intrerupe nimeni, spune-i ce simti si asculta si ce simte ea. Asta e cel mai bine fii sincer si direct cu ea ca sa stii si tu ce ai de facut pe mai departe

| ViatacuLouie a răspuns:

Sarmanul baiat din friend zone, chiar nu prea ai ce face...

| NvidiaDexter4u explică:

De obicei nu prea risc! DAR o sa incerc sa vorbesc cu ea! Am griji ca dupa aceastea in caz de un refuz sa nu ne pierdem prietenia macar!?