| Gîra_Cristian_1997 a întrebat:

Imi place de o fata din clasa mea si nu stiu cum sa ii spun ca o plac. sunt foarte timid. sunt in clasa 8. ma puteti ajuta voi cu niste sfaturi? Multumesc.
P.S: Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Irinamujoperufe a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa i-o spui in fata. dar o iei mai deoparte, un loc in care sa fiti doar voi doi fara colegi, sau alti prieteni si sa ii spui ca tu o simpatizez, sau o placi. ii poti lua si o ciocolata, da mai bine! poate o mai indulcesti. bafta!

7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Cel mai bun sfat:i-o spui direct fără ocolișuri

| EmanuelKant a răspuns:

Pai iti folosesti limba si dintii pentru a articula cuvintele si zici: "Te plac".

| ANa21piticMic a răspuns (pentru EmanuelKant):

Te plac? Te iubesc! Daca spune ca o place sa nu creada ca vrea doar o pretenie mai ''stransa''.ii spui direct daca vrei : Mai fata vezi ca te iubesc hai sa fim impreuna! si gata.

| tractorisul a răspuns (pentru ANa21piticMic):

happy happy happy 'Mai fata vezi ca te iubesc si hai sa fim impreuna "
happy happy asa ti-a zis tie prietenul si te-a impresionat?happy happy

| tractorisul a răspuns:

Prostii, happy happy, daca el nu are curajul sa-i zica, sau i zice razand, ea va crede ca-i vreo gluma... treaba cu florile au tinut pana-n vreo 2000 happy, eu zic ca ar trebui sa-i ceri o favoare mica, pe care o poate indeplini... asa iti petreci mai mult timp cu ea si totul decurge de la sine happy

| ANa21piticMic a răspuns:

Iesiti pur si simplu undeva ii dai niste flori/ciocolata...etc. Apoi o intrebi sau daca esti timid poti s-o intrebi pe fb. Ii spui c-o placi mult si ca vrei sa fi cu ea.