| GeorgeDRX a întrebat:

Imi place de o fata, si ea ma place pe mine, problema e ca intotdeauna cand ma vede la scoala se comporta cu ceilalti baieti diferiti, de exemplu astazi pe unul l-a pupat pe obraz, in alta zi s-a dus la o prietena de-a iei si i-a zis de fata cu mine "X mi-a zis ca sunt frumoasa" si se uita cu, coada ochiului la mine sa vada cum reactionez, si gesturi de genul asta. Stie ca sunt gelos, si observa asta. Incep sa cred ca e bataie de joc. Ce sa fac? Sfaturi va rog.

16 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Păi dacă tu o placi, ea te place, de ce nu sunteţi împreună?

| GeorgeDRX explică (pentru Doub):

Nici eu nu o inteleg, mai acum ceva timp a zis ca nu vrea ca ii e frica sa ma piarda de tot. happy

| Doub a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Păi spune-i că o să fii lângă ea şi o să faci tot posibilul să ai grijă să nu te piardă. Ehh, trăiţi clipa. Ia şi tu iniţiativa şi vezi ce iese.

| GeorgeDRX explică (pentru Doub):

Ea nu e asa, ii place sa ma faca gelos... Ce sfaturi imi mai dai?

| Doub a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Spune-i să termine cu jocurile astea de copii mici, pierdeţi timpul cu prostii.laughing

| GeorgeDRX explică (pentru Doub):

Spune-i tu asta laughing Si o sa zica ce mi-a zis si mie, "Nu incerc sa te fac gelos!"... Dupa o mare cearta in care n-am vorbit o luna mi-a zis ca a fost singura persoana de care s-a indragostit cu adevarat, si totusi ti-am zis de ce nu vrea sa fim impreuna...

| GeorgeDRX explică (pentru Doub):

Ca am fost singura persoana*

| Doub a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Da, am înţeles că asta ai vrut să spui.
E instabilă emoţional fata.laughing) Nu ştie ce vrea sau probabil îi e frică să nu o dezamăgeşti.
Măi, clar tipa te place, da' probabil are nevoie de certitudinea că tu chiar ţii la ea, probabil orice persoană are nevoie să ştie asta.
Vorbeşte deschis cu ea despre asta.thinking

| GeorgeDRX explică (pentru Doub):

Ai mess sau ceva unde sa vorbim?

| Doub a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Messenger nu folosesc, da' dacă mai ai nevoie de vreun sfat, îmi trimiţi mesaj pe TPU şi te ajut cu cea mai mare plăcere.

| GeorgeDRX explică (pentru Doub):

Da-mi te rog mesaj big grin

| GeorgeDRX explică (pentru Doub):

"Statusul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator."Asta imi scrie, fa-ti mess pentru mine te rog, da-l pe privat si raman recunoscator! happy

| Peridava a răspuns:

Curteaz-o! Ii va trece cind va fi sigura de tine.

| GeorgeDRX explică (pentru Peridava):

Sigura ca ce?

| Peridava a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Daca nu ai inteles nici un lucru atit de simplu, inca nu esti pregatit pentru o relatie. Cred ca stie fata de ce te refuza.

| GeorgeDRX explică (pentru Peridava):

De ce? Macar tu sa-mi explici te rog happy