| anonim_4396 a întrebat:

imi place de un baiat care e cu 4 ani mai mare decat mine.Este inalt, ii place tehnologia si avem multe hobbyuri in comun.O data am vorbit foarte deschissi am observat ca ii place sa ma tachineze. As vrea sa stiu daca ma place si cum sa ma comport in preajma lui.

Cat despre mine sunt f. inalta pentru. varsta mea si cum am zis mai sus avem chestii in comun, arat destul de bine, stiu cateva lucruri despre el.
PS.Cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| fanuldinamo a răspuns:

Mai intai trebuie sa fii sincera cu el. Daca nu vrei optiunea asta poartate cat mai normal si mai frumos cu el totul va veni de la sine.Credema am experienta am avut primul sarut la 7ani.dar sunt baiat stiu cum se poarta baietii fa exact cum ti-am spus sau fa cum vrei tu.

P.S.da-mi funda daca am fost cel mai bun big grin

7 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Nu trebuie să te comporţi într-un anume fel sau să arăţi cumva, e de ajuns să fii tu mereu.

Ca să-ţi dai seama dacă te place, trebuie mai întâi să-i dai tu de înţeles că îl placi, şi anume să îl tachinezi şi tu, să-i spui că e drăguţ, că arată bine, să-i strici părul, să-l pişti, şi dacă eşti mai tupeistă, poţi să-i spui direct că îl placi. Vorbeşte mult cu el înainte să acţionezi, ca să vezi ce-i place şi ce nu, şi cum reacţionează la anumite lucruri.

O zi bună şi baftă!

| greyhound a răspuns:

Da, te place, ca doar de aia vorbeste cu tine, altfel ce motiv ar avea.
Cat despre partea cu comportamentul, mi se mare ca te descurci foarte bine. Daca nu fuge dupa 5 minute inseamna ca esti interesanta si are motive sa ramana in compania ta deci tine-o tot asa.

| suntZeu a răspuns:

Trebuie sa fi sigura pe tine,"arat destul de bine" o poti inlocui cu "arat bine" incearca sa nu il plictisesti si sa vorbesti mai des cu el si sa cunoasteti, nu il fa sa se simta necomfortabil sau jenat.

| maria_7379 a răspuns:

Buna. Trebuie sa fi tu insati sa te comporti normal. Nu te grabi ca nu cumva sa creada altceva. Vorbiti in continuare despre lucrurile care le aveti in comun. Si totul se va intampla cum o vrea Dumnezeu.

| nessayaR a răspuns:

Fii tu insati, fii naturala.

| MariaMrr a răspuns:

Nu te grăbi.winking Aşteaptă mai multe semne de apropiere din partea lui, tachinările nu-s cele mai sigure.
E posibil să te considere doar o prietenă foarte bună, iar dacă tu tragi concluzia că te place şi îşi dă seama de asta, vei părea disperată.
Lasă-l pe el să facă primul pas, ai răbdare.

| ToxicHell a răspuns:

Fi tu insati, iar totul va veni de la sine!