| Rooney7 a întrebat:

Salut tpu.In general,sunt o persoană care isi spune punctul de vedere, nu lingusesc si spun verde-n fată.Dar cu fetele, nu stiu am o timiditate aparte.Nu stiu,parcă sunt un dobitoc,nu stiu ce să vorbesc,mă rusinez, evit să mă uit in ochii lor.Pe facebook mă descurc onorabil,las o impresie bună,iar in realitate a doua zii, le evit complet,nu vreau să dau ochii cu ele, nu stiu dece.Cum as putea fi mai tupeist,să scap de acest "pacat" niste metode, sfaturi.E aiurea pentru că multe fete mă plac..si eu le plac, dar nimeni nu face pasul mai departe daca intelegeti.

4 răspunsuri:
| BDorin a răspuns:

Renunta la facebook si nu mai incerca sa fii onorabil pe facebook.

Vorbeste cu ele fata in fata

| neutrino a răspuns:

Mai asteapta un timp, pana cand fetele vor face primul pas, dupa care singur vei sti ce ai de facut.

| BDorin a răspuns (pentru neutrino):

Aha. sa astepte atunci mult si bine laughing

| aculaR18 a răspuns:

Daca nu faci tu primul pas atunci cine? Fetele vor un baiat mai tupeist care sa aiba grija de ele, nu unul care nu e in stare sa le priveasca nici in ochi. Nu o sa ti se intample absolut nimic daca le spui ce gandesti, chiar o sa aprecieze sinceritatea ta. Fii barbat! Nu te mai rusina atat. laughing