| cristinabya a întrebat:

In primul rand: Hristos a inviat! SI acum intrebarea: CUm pot uita prima iubire? Am sa va povestesc ce s a intamplat azi pentru ca pur si simplu numai rezist : eu sunt cu el in clasa il vad aprp in fiecare zi oriunde merg am o groaza de amintiri cu el
si cu el am incercat primele sentimente, le am experimentat alaturi de el. Azi am fost in parc cu o prietena si el s a uitat la mine eu la el, ne evitam complet nu ne zicem nimic. Eu nu ma uit la el dar prietena mea mi a zis ca se uita la mine in timp ce eu nu vreau sa o fac si ma uit in alta parte. Zambeste... dar eu am plecat si ma uitam la el. Prietena mea pe care o voi numi X si pe el cu M, vorbea cu el asa: X: auzi M da care e treaba intre tine si ( mine )? De ce nu o bagi in seama? M: pai eu o bag in seama dar ea nu pe mine. X: ba nu tu nu o bagi in seama. M; e. asta e viata. Dupa a plecat. Eu numai suport. Il plac de 5 ani de zile, il iubesc atat de mult, acum numai suntem impreuna si vreau sa il uit si nu pot. Va roog ajutati maa

Răspuns Câştigător
| BeAmazing a răspuns:

Cauta sa cunosti alti baieti, sa fii deschisa la o alta relatie. Incearca sa-l ignori pe acest M, adica nici macar sa nu te mai uiti la el, il observi ca se uita la tine, dar tu uita-te in alta parte; pur si simplu iti imaginezi ca nu exista (fi indiferenta, sa ii areti ca tie nu-ti mai pasa de el); e greu, e foarte greu, dar cu timpul o sa te obisnuiesti, de aceea e bine sa-ti gasesti alt baiat (sau sa ramai singura, tu alegi) si sa te obisnuiesti cu ideea ca intre voi nu mai e si nu o sa mai fie nimic. E greu, dar o sa reusesti sa treci si peste asta (si peste multe altele care vor urma)! Mult succes!

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Impacate cu acest gand si mergi mai departe in viata

| corbulalbrosu a răspuns:

Te culci, dormi si maine la scoala lasi deoparte orgoliul si ii ceri iertare pentru a ta purtare. Daca nu reusesti sa faci asa inseamna ca iti meriti soarta iar el daca te lasa va fi doar din vina ta. Pa, pa.

| cristinabya explică (pentru corbulalbrosu):

Ce? 1. nu avem scoala e vacanta. 2. pentru ce sa ii cer iertare? eu nu am gresit cu nimic. 3. ? care soarta ma eu nu am nicio vina. Nu cred ca ai inteles ce am vrut sa spun eu aici si nu cred ca ai avut vreodata parte de asa ceva pentru ca se vedewinking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru cristinabya):

Daca nu ma insel mi se pare ca tu ai scris aceste randuri :" Eu nu ma uit la el dar prietena mea mi a zis ca se uita la mine in timp ce eu nu vreau sa o fac si ma uit in alta parte. Zambeste... dar eu am plecat si ma uitam la el". De asemenea scrii tot tu in continuare :"De ce nu o bagi in seama? M: pai eu o bag in seama dar ea nu pe mine. X: ba nu tu nu o bagi in seama. M; e. asta e viata. Dupa a plecat." Fii sigura ca orice baiat care se considera barbat adevarat ti-ar fi facut la fel. Normal ca a plecat, ce doreai sa se puna in genunchi si sa se roage la tine ca la maica sfanta facatoare de minuni? Te inseli amarnic draga mea are si el orgoliul lui care este mai presus de fitzoseniile unei fetite bosumflate fara motiv. Sper sa aiba demnitate in continuare. Te asigur ca daca eu as fiu in locul lui te-as "tortura" pana ti-ar iesi fumurile din cap si ai promite sa nu mai repeti astfelde "figuri" si alta data.

| Hitback a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Copii sunt in vacanta corbulee. Nu au ei chef de scoala.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Hitback):

Nu ma pot supara pe niste copii. Din pacate atat ii duce mintea.

| cristinabya explică (pentru Hitback):

rolling on the floor)

| cristinabya explică (pentru corbulalbrosu):

Stai asa, nu el a plecat. Amandoi am hotarat sa ne despartim. SI tu nu cred ca intelegi, ce figuri ma? m-ai tortura pana mi ar iesi,, fumurile,, din cap? Nu intelegi nimic si nici nu ma ajuti ca sa nu te jignesc iesi ma copilule e aici si vezi-ti de treaba ta rolling on the floor)winking

| cristinabya explică (pentru corbulalbrosu):

Atat ii duce mintea rolling on the floor) specimen rar, pe nume CORBULALBROSU

| Hitback a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asta cam aşa este.

| cristinabya explică (pentru Hitback):

Ma da ce baieti rebeli am gasit si eu pe aici. Ma, ce va place sa comentati. Voi nu ati inteles nimic din ce am zis eu asa ca mai bine zic pas. tongue

| Hitback a răspuns (pentru cristinabya):

Ne dam si noi cu presupuța ce sã si facem. Ne ierți tu.

| cristinabya explică (pentru Hitback):

Aoleu, bine ca te dai cu presuputa, cat de mare o fi ea rolling on the floor. Sa te iert, du-te ma si impusca-tewinking

| Hitback a răspuns (pentru cristinabya):

Eram ironic, se pare ca tu nu esti in masura sa intelegi un baiat. Te crezi prea desteapta si interesanta? Ei bine poti crede in continuare mai ai mult pana vei deveni ceea ce crezi ca esti. Si inca ceva. Cand o sa te ridici tu la mintea colegului corbulalbrosu atunci sa comentezi. Tu nici macar o patrime din intelectul lui nu il ai si dai cu curu in balta pe aici. pune mana pe carte dupa poti trece la jigniri. Asta e doar un sfat amical.

| cristinabya explică (pentru Hitback):

Aha. Eu nu vorbesc cu strainii. Byewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt iti bagi tu tampenii in cap, iti induci tot felul de stari si intrigi. Revin-o cu picioarele pe pamant. Da, prima dragoste e speciala, sunt sentimente, trairi si tot tacamul dar prima dragoste trebuie sa ramana o amintire placuta si cam atat nu o obsesie.

Nu o sa uiti nimic atata timp cat dai intensitate acestor amintiri.

Eu si acum imi amintesc prima intalnire, n-ai cum sa nu-ti amintesti. Nu uiti lucrurile care au insemnat ceva pentru tine si nici persoanele dar inveti sa traiesti fara ele. Apar altele, care nu sunt prima dragoste ci iubirea aia adevarata care e mai importanta de niste fiori care sunt dati doar pentru ca a fost prima data cand ai experimentat.

| TPUuser199 a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata. Din cate am auzit happy. Probabil pana gasesti pe altcineva. O vei face cu greu, deoarece e foarte dificil sa il inlocuiasca cineva pe fostul. Fiind si primul fost. O perioada te vei gandi la el, vei plange cand iti vei aduce aminte. Insa cu ajutorul unei prietene si rabdarea necesara il vei uita. Succes. Ai nevoie happy

| LauraMihaella a răspuns:

Incearca sa te indragostesti de altcineva.sau fa ceva ceti atrage atentia de la el.nu asculta tot ceti spune lumea rea.succes!

| cristinabya explică (pentru LauraMihaella):

Mda. dar e greu. Si chiar daca sunt indragostita de alti baieti tot la el ma gandesc asta e cel mai rau.