| IoanaMihaela5267 a întrebat:

in seara asta am facut dragoste cu prietena mea, este in a 7a zi de ovulatie sau ceva de genu.Am facut dragoste ce am facut cand la un moment dat nu am mai simtit deloc placere(brusc), am continuat inca 10-20 de secunde, am scos-o si am frecat-o putin... ulterior dandu-mi drumul pe ea(destul de putin si era o sperma aproape transparenta), cand mi-am desfacut-o mai bine am vazut ca era plina de sange (nu e primul act sexual pe care-l intretin) cand ma uit mai bine..era acea ata si era putin fisurata.
Poate ramane insarcinata chiar daca in ultimele 10-20 de secunde nu am mai simtit placere si dupa mi-am scos-o si mi-am dat drumul pe ea?
De ce mi s-a rupt acea ata cand era destul de rupta si in trecut?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, placerea nu are legatura cu sansa de sarcina, este irelevant.
In principiu, prin metoda retragerii, sansele ar trebui sa fie mici (dar nu mereu inexistente).
In al doilea rand, legat de ata... s-a intamplat, daca vrei sa te asiguri ca totul este ok, mergi la un medic pentru un control adecvat. Daca nu, atunci stai si asa, presupun ca nu este nicio problema.

Numai bine!

| IoanaMihaela5267 explică (pentru DoarBogdan):

Nu am vrut sa te aleg castigator al acestei intrebari

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ata de care vorbesti nu a fost rupta anterior asa cum crezi tu. S-a rupt acum si din aceasta cauza nu ai mai simtit placere. Consulta de urgenta un medic urolog pentru ca vei avea probleme cu penisul la urmatoarele acte sexuale.

| Teo29 a răspuns:

Prezervativ folositi?
Sau dupa apare aici intrebare cum sa faca avort sau chestii din astea... sad

| IoanaMihaela5267 explică (pentru Teo29):

A fost ceva spontan

| IoanaMihaela5267 explică (pentru Teo29):

Am lut astazi

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

În ediția despre filmele porno am discutat cu Anne-Marie Chelariu despre problemele abuzului de materiale pornografice, de ce sexul în realitate nu e ca acel din filmele XXX. Anne-Marie ne-a spus despre experiența sa când a văzut prima dată un film porno și în ce circumstanțe, dar și cum a reacționat. Am vorbit și despre statisticile din România și Republica Moldova, cum filmele porno afectează percepția de sine, cine sunt cei mai activi utilizatori și de ce.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com