| anonim_4396 a întrebat:

Inainte de toate, rog SERIOZITATE, ca nu am chef de misto-uri si dume de 2 bani.

Acum cateva luni am cunoscut o tipa care s-a alaturat cercului meu de prieteni fiindca era prietena unuia din grup. La inceput nu prea mi-a pasat de ea, mi-am zis "eh, o tipa foarte ok". Dupa catva timp, ea s-a despartit de prietenul ei, iar el a cam iesit din grup pentru ca i-a facut si ei si noua niste faze naspa. Am inceput din intamplare sa vorbesc cu ea si am descoperit ca ne intelegem foarte bine si ca pot vorbi foarte deschis cu ea.

Problema e ca de catva timp a cam inceput sa-mi placa de ea, doar ca eu am 17 ani iar ea 23. Am reusit pana acum sa pastrez distanta de sentimentele astea pentru ca nu-mi permit sa simt ceva de genul asta pentru ea. As dori un sfat in cazul in care n-o sa mai reusesc sa fac asta si-o sa intru in depresii ca nu putem fi impreuna(da, am avut antecedentelaughing )

Multumesc anticipat oricui are vreun sfat, parere, orice m-ar putea ajuta...va dau si fundita din aia, ca vad ca-i la moda

12 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic, dar daca veti fi impreuna va fi rau si pentru tine, dar si pentru ea. Eu iti sugerez sa vorbesti mai rar cu ea si sa te chinui (cat poti tu de mult) sa-ti indrepti atentia spre alta fata. Ocupati timpul cu altceva, si gandeste-te ca nu iti place de ea...

| Komododragosh a răspuns:

Exista si asemenea relatii la diferente de varste mari, chiar si baiatul fiind mai mic. Daca voi chiar va placeti mult, atuncea nu ar trebui sa va pese parerea celorlalti si ar trebui sa marturisiti unu celuilalt ce simtiti! Insa daca este doar o tentatie, atuncea gaseste-ti o alta fata care sa-ti fie si apropiat de fata si care sa o placi la fel de mult, sau poate chiar mai mult! Mult succes iti doresc!

| harciog a răspuns:

Iti sugerez sa nu te pierzi in sentimentalisme ieftine pentru ca tipa nu cred sa aiba timp pentru asa ceva cu ciutani.

| DorelSudoru a răspuns:

Toti visam nu?
Bine ma rog, acum depinde ce fel de baiat esti tu la 17 si ce fel de fata e ea la 23, caci daca nu stiu asta nu iti pot da nici macar un sfat, dar oricum...laso asa

| agoodvampire a răspuns:

Vreau sa spun ca eu tot auzeam ca baiatul trebuie sa fie mai mare decat fata cu nu stiu cati ani si superstitii de genul. Nu are chiar nimic ca tu ai 17 si ea 23; sa va iubiti, sa va intelegeti, sa va respectati e tot ce conteaza. Poate ca si tu ei i-ai intrat la inima si nu face un pas inainte spre tine deoarece gandeste la fel ca esti mai mic ca ea si nu e bine. Incearca sa comunicati pentru a ajunge undeva cu asta. Sa vezi ce are ea de spus despre asta si cum gandeste. Spune-i tot ce simti pentru ea si ce ai pe suflet. Bafta multa cu fata kiss!

Aaa si app : Mie imi place sa va dau sfaturi indiferent daca primesc funda sau nu. Nu intru sa va dau un raspuns din cateva cuvinte gen: Da si ea te iubeste. Funda? NU fac asawinking. Imi pasa si citesc cu atentie ce aveti pe suflet si incerc sa va dau un sfat. Bafta multa cu fata oricum! kiss

| Ţepeşu a răspuns:

Dacă faceţi sex o să fie acuzată de viol? Doar întreb.

| NeimaginabilA a răspuns:

Daca voi doi veti fii impreuna vei devenii eroul meu!
E ceva normal sa vezi pe unul de 22 de ani cu una de 20, dar e ceva rar sa vezi una de 22 de ani cu unul de 20!
Comporta-te matur, incearca sa-i aflii problemele, suferintele si cea mai importanta chestie:
Rabdarea!

| NeneaGogu a răspuns:

Ce'nsemneaza aia duma domne? eu stiu ca duma de stat e pe undeva pe la polonezi
Vezi-ti de treaba ta, vorba lui harciog, tu trebuie sa-ti faci prietena de varsta ta, dar daca ea vrea sa aveti o relatie numai pentru sex poti sa accepti, asa mai inveti si tu cate ceva

| gazza01 a răspuns:

Poate si ea te place, incearca sa vorbesti cu ea, sa'i spui ca o placi... Si poate va combinatzi... Funda?batting eyelashes

| sillvia6 a răspuns:

Daca aflii ca e reciproc nu mai conteaza varsta, chiar daca e una destul de mare. Incearca sa abordezi intr-un mod discret subiectul asta cu ea, sa nu creada ca esti un obsedat. Poate iese cevahappy Bafta!

| cosmin001 a răspuns:

Mai eu am un preieten care are 17 si prietena lui are 24 sunt impreuna de vreo 4 luni... oricum eu sunt de parere ca nu conteaza varsta atata timp cat aveti ce discuta si va intelegeti. Daca as fi in locul tau i-as spune exact ceea ce simt, pentru ca n-as avea absolut nimic de pierdut, pentru ca din cate imi aduc eu aminte nu este ilegal sa-ti placa de cineva.

| iulikk a răspuns:

Dragostea nu are varsta. Daca si ea te iubeste nu e nici o problema. FUNDITA?kiss