| Medusa666 a întrebat:

intrebarea mea este urmatoarea- Grosimea penisului meu este de 11, 3 cm. De unde sa stiu ce prezervativ sa folosesc? Ce marime?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Un prezervativ intins pe o suprfata plana va fi/sta aplatizat, deci va avea o anumita latime care se masoara in mm. In cazul in care sfoara, banda de hartie infasurata in jurul penisului tau masoara ca si lungime 11, 3 cm adica 113 mm. Aceasta lungime a circumferintei penisului se imparte la 2 (113 : 2 = 56/57) si rezultatul reprezinta latimea aplatizata a circumferintei penisului tau. Insa un prezervativ cu latimea de 56/57 mm nu ar sta fix/nemiscat pe penis si ar avea tendinta de a aluneca/cadea de pe penis in timpul sexului si pentru a se evita acest lucru prezervativul va trebui sa fie putin mai ingust avand o latime de circa 52/53 mm. In cazul prezentat, marimea corecta a prezervativului care se potriveste pe penisul tau este cel care are imprimat pe ambalaj numarul 52/53 sau o litera probabil "M" (medium) daca se foloseste aceasta notare, care probabil corespunde cel mai bine/perfect ca si marime pe penisul tau. Sanatate!

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu s-a inventat prezervativ pentru cei cu penisul mai mare în grosime decât în lungime din păcate.