| BunikuuxD a întrebat:

OK..deci sa incep de unde a pornit totul. O fata ma placea mult si a rugat o fata sa vorbeasca cu mine pe mess " sa ii bage pile" laughing Eu nu o cunosteam pe aceasta fata. Ma rog, mi-a dat add pe mess, am vorbit despre fata aceea, eu nu o placeam. Si nu am fost cu ea. Infine, fata care mi-a dat add, era foarte draguta si fizic cat si la comportament. In scurt timp am inceput sa ma indragostesc cu adevarat. Adica..nu am mai simtit in viata mea asa ceva, cum am simtit pentru ea. In unele momente mi-a dat de crezut ca ma place. Infine, am iesit odata singurii in parc. Ea imi spusesera cu 2 serii inainte, ca imi va zice daca va fi sau nu cu mine in parc. Ok, am asteptat, a venit ziua. Am iesit, am stat ne-am plimbat, etc. Dupa vreo 1 ora 2, a sunat-o o prietena sa se duca pana la ea, ma rog. Aceasta vroia sa plece, si eu am intrebat-o: " - Pai si raspunsul? " si nu vroia sa imi zica. Si eu ca prostul am sacaito. Aceasta s-a suparat, si seara mi-a zis ca raspunsul era Da, daca nu o bateam la cap. Infine, ne-am impacat dupa cateva zile ( ca amicii ) si vorbeam iar. Ea nu simte nimic pentru mine, ea inca il iubeste pe fostul, dar s-a despartit de acesta. De 1 an, eu o iubesc in continu, am incercat sa o uit, nu vorbeam cu ea, dar nu puteam. Numai la ea ma gandesc. Stiu, daca iubesti cu adevarat trebuie sa luptii, insa eu lupt de 1 ani, cred ca deja e prea mult.
Ce pot sa fac?!

6 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Ai dreptate, iar ea nu dă semne de luptă. Că îl iubește pe ăla sau nu, nu contează, cu tine cu siguranță nu vrea nimic, nu simte.
Ar trebui să te îndepărtezi de ea, dacă o să-i pese te va căuta ea.

| greyhound a răspuns:

Daca pe tine te-ar sacai cineva timp de un an ti-ar conveni?
Ce ai prefera intre un lucru luat de-a gata si unul pentru care trebuie sa lupti putin? Sau, ca sa dau un exemplu mai inteligibil, intre o ciocolata de 1 leu si una de 100 lei, chiar daca sunt la fel (dar fara sa stii asta).
Gandeste-te la asta.

| BunikuuxD explică (pentru greyhound):

rolling on the floor Eu nu am sacait-o :*. Ea cateodata ma baga in seama, etc. Si de exemplu aseara am vorbit cu ea. Si am intrebat-o cand mai iesim pe undeva si a zis ca zilele astea. Si nu stiu cum a venit iar in vorba faza cu " a fii impreuna". A zis sa ma grabesc, ca poate mi-o i-a altu. MI-a dat de sperat, acum vreau sa vad ce se va intampla zielele astea. Vreau sa ii i-au un trandafir, si cand o vad sa o sarut direct, stiu ca poate o sa imi dea o palma laughing dar asta e.

| greyhound a răspuns (pentru BunikuuxD):

Voi copiii sunteti prea infierbantati, vrei sa sari pe ea de cum o vezi... hai ma, ce naiba; crezi ca fetei ii plac insistentii, doar ti-a dat de inteles ca nu.
Trandafirul ia-l la sfarsitul intalnirii, nu la inceput. Cand va intoarceti spre casa treci pe langa o florarie (dar nu-i spui, trebuie sa para ceva spontan), ia un trandafir din vaza si i-l dai. Toate se asteapta sa vii cu o floare la intalnire, ar fi mai original si surprinzator sa-i oferi una inainte sa intre in casa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata mai primim si refuzuri, ca si frumusetea dragostea este relativa, tu poti so iubesti dar ea nu.

| sayWhaaat a răspuns:

Cred ca ai luptat indeajuns.
Da stiu, te simti ca dracu, dar nu poti face nimic in legatura cu asta.
Uite sa-ti dau un exemplu concret, eu am iubit enorm o fata dar si eu, ca si tine, am fost refuzat.Au trecut 2-3 luni de atunci si inca ma gandesc la ea zilnic, dar parca a devenit din ce in ce mai usor cu timpul, secretul e sa nu mai vorbesti cu ea deloc, si sa rupi toate legaturile cu ea. De ce? Pai gandeste-te cum o sa te simti cand isi va trage un iubit si tu esti doar un prieten, iti va veni sa-i omori pe amandoi si sa te sinucizi la final.
Cufunda-te in muzica, in ganduri, si iti va mai lua din durere.
Eu unul, fara muzica mea rap in casti, cred ca acum imi organizam sedintele la psiholog, in cel mai bun caz, si nu exagerez deloc.
Daca te intereseaza spune-mi ca-ti fac eu un playlist pentru telefon de umpli cardul happy.
Multa bafta si fii tare!