| anonim_4396 a întrebat:

Problema e ca imi place tare de un tip,pot zice ca foarte tare,si am petrecut ceva timp impreuna,la odihna si acolo ne-am apropiat mult,dar el a intilnit o fata si s-a indragostit de ea si i-a propus intilnire (stiu asta fiindca ma intelegeam bine cu acea fata si ea mi-a zis ca i-a propus intilnire)acum eu inca il mai plac si ma gindesc la el mereu,dar el si cu fata aia sunt intr-o relatie pe facebook (sunt din orase diferite).Nu stiu ce sa fac, ma gindesc mereu la el, sa astept ca el sa se desparta de ea si apoi sa-i zic ca-l plac sau sa-l las sa-si deie singur seama?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Nu-i deloc plăcut să îţi placă de cineva iar el să se îndrăgostească de alta, dar cred că e timpul să laşi totul în urmă şi să mergi mai departe.

Lasă-l să vezi dacă le merge relaţia iar dacă în caz că nu e timpul să-i spui ce simţi pentru el.

Mult curaj

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, stai cumintica la coada si ai speranta ca va veni si randul tau.

| msKat a răspuns:

Asteapta timpul este cheia

| Adelynaade1 a răspuns:

Eu as zice asa... Daca ai incredere in aceea fata sid aca ea nu il place, roag-o sa il intrebe daca te palce la intalnire dar sa nu stea mult pe langa el ca sa se indrogasteasca mai tare. happy