| anonim11xx a întrebat:

Recent am facut sex protejat cu iubita, precizez ca in mometul ejacularii penisul meu nu era in vagin, era in gura ei, imi facea oral insa tot cu prezervativul pe el ...insa am o problema, dupa ce am ejaculat si am dat prezervativul jos am mai stat putin si ne-am sarutat si intru-un moment de neatentie i-am bagat degetele in vagin si sunt ingrijorat din cauza faptului ca e posibil sa imi fi ramas spermatozoizi pe mana in timp ce mi-am dat prezervativul jos de pe penis deoarece el era deja putin deplasat de la pozitia initiala ...adica ma gandesc sa nu fi ajuns din sperma mai jos pe penis si in momentul in care l-am luat in mana sa fi fost problema ...Care credeti ca sunt sansele ca iubita sa ramana insarcinata? Rog seriozitate pentru ca tin foarte mult la ea si nu vreau sa avem o surpriza. Multumesc anticipat pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se forma o sarcina in situatia prezentata poate fi extrem de mica (sub 3-5%), insa se poate produce NUMAI in cazul in care in acel moment ciclul menstrual al iubitei era in perioada fertila. In caz contrar formarea sarcinii este IMPOSIBILA chiar si daca sperma ajunge in vagin. Raspunsul corect ti-l poate oferi doar iubita fiindca ea este singura care stie in ce moment al ciclului menstrual era in momentul respectivului act sexual. Multa sanatate!

| anonim11xx explică (pentru corbulalbrosu):

Inca nu ii venise ciclul ...in urmatoarea perioada ar trebui sa ii vina

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nicio sansa

| mihai69 a răspuns:

Dacă vrei să ai copii, fă sex fără prezervativ, și cu organul special destinat acestui scop, nu cu degetul. Așa cum zici tu, n-ai nicio șansă!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibila aparitia vreunei sarcini.

| SkyPilot a răspuns:

Mici de tot, catre zero. Spermatozoizii mor in contact cu aerul. Ca sa ramana, trebuie sa fi fost vorba de o picatura (cu "miez" lichid). Intr-un pic de umezeala ramasa pe deget este improbabil sa mai fi ramas ceva viabil. Apoi ar fi trebuit ca ea sa fie in perioada fertila. Si chiar daca toate conditiile ar fi fost perfect indeplinite, probabilitatea unei sarcini tot este pe la 25%.

| alina2k18 a răspuns:

Oral cu prezervativ lol laughing

| Cla1727 a răspuns:

Salut! Șansele pentru pentru o sarcina nedorita sunt destul de minime. Însă pentru o prevenție prietena ta poate apela la pastila de a 2-a zi care chiar o sa ajute.