| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce poate fi mai important decit dragostea, dupa parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| TeodoraC a răspuns:

Hey.Dragostea este foarte importanta, dar mai importanta este familia si prietenia. Ele sunt fundamentale, pe cand dragostea poate fi pierduta. In familie si prietenie vei gasi mereu un sprijin.
Cand e vorba de dragoste e foarte important sa iti calculezi deciziile. Nicioadata sa nu renunti la dragoste pentru familie/prieteni sau la prieteni/familie pentru dragoste. Vei gasi mereu un mijloc de a le avea pe ambele. (chiar daca asta este partial)

13 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Cu siguranță sănătatea e cea mai importantă.winking
Bye!winking

| neutrino a răspuns:

Responsabilitatea fata de dragoste!

| Oana92 a răspuns:

Sanatatea

| Seepty a răspuns:

Mai importanta decat dragostea este sanatatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea este bazata pe sentimente asa ca intrebarea corecta ar fi "ce sentiment poate fi mai important decat dragostea?". Pentru ca in realitate, cam orice este mai important decat dragostea, de la elementele chimice care fac lumea fizica posibila pana la atomi. De la hrana si oxigen pana la fericire. Sunt extrem de multe lucruri mai importante decat dragostea si fara majoritatea, nici dragostea nu ar fi posibila...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Respectul
in asta mai consta si dragostea( ce ar fi dragostea fara respcul fata de cel de langa tine ) degeaba il iubesti daca pe la spatele lui/ei mai esti cu inca 6

Răspuns utilizator avertizat
| stark47 a răspuns:

Pentru mine momentan nu mai este importanta dragostea pe cat ar trebui sau pe cat era inainte cel putin.
mi-am luat anumite tepe,am intrat in relatii care le-am ruinat,am incercat sa gasesc acest sentiment, cand am crezut ca l-am gasit am pierdut persoana spre care le aveam, asa ca am decis sa nu mai caut aceasta liniste interioara pe care dragostea o ofera ci sa ma axez pe alte nevoi care necesita atentia mea.
cand dragostea va veni, o voi primi.
ocupa cam ultimul loc pentru mine, ceea ce nu e neaparat normal la o persoana, insa sunt multumit cu felul cum ma simt acum

| LoriLoL a răspuns:

Viata inainte de toate, daca nu ai viata nu ai nimic!

| Loreddana a răspuns:

Depinde de persoana. Pentru unii dragostea e cea mai importanta. Pentru altii insa, si patrunjelul e mai important.
La urma urmei, dragostea nu e decat un concept fictiv fabricat de filmele siropoase facute de Hollywood. Daca stai sa te gandesti, este direct proportionala cu atractia sexuala. Nu e mai mult decat o reactie chimica, ce creeaza iluzia temporara de nevoie fiziologica fata de o alta persoana. Nimic mai mult.

| ribe a răspuns:

Banii,ma pis pe ea dragoste.

| Elyelissa a răspuns:

Daca ai sanatate ai totul!