| KhEm a întrebat:

sunt clasa a 8-a. Invat bine sunt constient de ceea ce vreau sa fac in viata ...IT. Bun in clasa este o fata Antonia o blonda superba si foarte draguta. O plac enrom de mult dar imi e teama sa vorbesc cu ea vorbesc doar asa coleg - coleg, vreau s a ii spun ce simt nu o prind niciodata singura, sunt putin timit ce-i drept. Mai e un baiat in clasa Andrei care are muschi si face si baschet eu fac inot el e mai puternic si se imbraca si numai de firma. Eu stau cu mama si are pensia doar 1600 lei si nu isi permite sa imi ia mereu haine de firma. Si ma simt inferior fiindca el nu e asa timid. Vreau sa ii spun ce simt si c a o plac si imi e frica ca o sa ma respinga si ca o sa mi-o ia ala inainte. Vreau sa ii cer numarul de telefon ea are fb eu nu am ca nu imi place si lus de asta incerc sa ma concentrez 60% pe scoala 40% timp liber si fete. O mai fac sa rada, de ex. azi i-am trimis o melodie dar a plecat dupa nu vorbeste cu mine deloc trebuie eu mereu sa ma duc la ea sa arunc o vorba... AJUTOR! Cum sa o fac sa ma bage si pe mine in seama sa vina si ea odata la banca mea sa vorbim sa nu ma uit eu mereu dupa ea sa intoarca macar odata capu' la mine. O iubesc mult.

Răspuns Câştigător
| Bianka24 a răspuns:

Păi poate te place și ea tu ești băiat trebui să faci tu primul pas dacă nu o faci niciodata nu vei sti daca aveai sau nu șanse la ea fie ca este da sau nu...tu trebui să stai liniștit dacă raspunsul ei o sa fie da atunci incerci sa fi tu glumetul fetele adora asta cand un baiat le face sa rada cand este suparata sa fi langa ea și ai grijă la freză să fie una frumoasă după ce vei fi sigur ca te place nu mai sta asa mult dupa ea si va veni ea la tine si abia atunci ii propui sa fie cu tine dacă raspunsul este nu iti vei da seama ca nu ai nici o sansa si nu vei mai spera la ea oricum ma sunt fetee destule știuu tu o vrei pe eaa laughing) dar trece... Cand o vezi o iei de mana si ii spui vreau sa iti spun ceva iar ea va accepta dar intr-un loc mai secret si ii spui ca o placi si daca va zambi inseamna ca si ea sau daca esti prea timid ii scrii un biletel si te uiti la reactia ei cand il citește Baftă

3 răspunsuri:
| Desire01 a răspuns:

Pai... nu trebuie sa te simti intimidat, poate nu o place. Am spus poate! Vorbeste cat mai des cu ea, glumeste cu ea. Si o data, cand crezi ca esti pregatit sa o chemi afara si ii spui ca o placi. Dar daca o faci prea tarziu e posibil ca alt baiat sa ti-o ia inainte. Nu uita ca trebuie sa fi sincer cu eawinking doar atat pot sa iti spun, ca restul depinde de tine. Baftawinking

| Allina1 a răspuns:

Pai.o fata nu se uita numai la baietii cu haine fitoase... poti sai trimiti o scrisoare cu tot ce simti, fi dragut cu ea. Cand pleaca de la scoala fa.ti curaj si sarut-owinking... Oricum daca nu te place nu e capatul lumii...gandeste pozitiv si va fi tot bine happy

| VladimirCelGroaznic a răspuns:

1) Pt. un job in domeniul IT ai nevoie de creier + pasiune. Oricum, daca nu esti destul de destept si tupeist ca sa te faci remarcat in acest vast domeniu, o sa ajungi cel mai probabil vanzator sau paznic la farmacie.Corecteaza-ma daca nu am dreptate.
2)Numesti asta iubire? Dupa parerea mea e doar un simplu foc de paie!

pace si multa sanatate.