| anonim_4396 a întrebat:

sunt impreuna cu prietena mea de 6 luni si pe care o cunosc de un an jumate. Am ajuns sa tin mult la ea si stiu ca si ea tine mult la mine,ma rog nu prea e important asta. Vreau sa stiu cum as putea sa vorbesc cu ea despre sex caci se cam rusineaza cand e vorba,nu stiu daca neaparat nu vrea caci la atingeri nu zice nimic ba mai mult se excita cand ne sarutam si o parte ma face sa cred ca vrea dar ajung sa nu inteleg nimic. Ea fiind virgina probabil asta e motivul, totusi as vrea sa stiu cum as putea sa vorbesc cu ea s o conving sau ceva de genul. P.s. suntem adolescenti undeva pe la 17 ani multumescc

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine nu face sex cu nimeni decît după căsătorie, păcatul curviei nu aduce fericire pe termen lung în viața nimănui. Dacă chiar vă iubiți și sunteți responsabili, la 18 ani vă puteți căsători.

| jdjsjskskdkd a răspuns (pentru ania):

Cum poti sa spui unui tanar asa ceva? Tu glumesti? Nu poti sa incerci sa-i inchizi mintea. Daca tu traiesti cu teroare... Fa-o doar pentru tine. Tanti...

| ania a răspuns (pentru jdjsjskskdkd):

Asa ne-au sfătuit și pe mine și pe soțul meu părinții și le suntem foarte recunoscători, avem o familie fericită în care este dragoste și încredere, la fek vă doresc și vouă.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce adolescenti sunteti daca nici nu stiti ce varsta aveti?!
Poate aveti 15 ani si vrei sa pareti mai mari, daca spuneti chiar voi: "... undeva pe la 17"!

Dar, daca stiti cu ce se mananca sexul si sunteti pregatiti sa fiti parinti, dati-i bataie, ca acum soseste pruncul!

| androiduser a răspuns (pentru Violleta2022):

Ziceam ca eu am aproape 17 si ea are 17 ani ce e asa greu

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu vrea sex, inseamna ca tine la virginitatea pe care o mai are inca.

| vocea a răspuns:

Fii atent mai înâi o faci să țină al tine.
Cum?
Pur și simplu ești mai sever cu ea cu toate că la început face gât pe viitor o să fie cățelușul tău.
După astea îi bagi gen eu cred că tu nu mă iubești...
Și îi zici că dacă m-ai iubi ai face și asat pentru mine(noi băieții asta ne dorim de când eram mici).
Dacă nici asta nu merg îi zici:
Ok, dacă tu nu vrei altele vor tu o să fi iubita mea "ea" amanta mea.
Dacă tot nu vrea te sfătuiesc să cauți alta nu are rost.
Acum nu te aștepta să vrea din prima dar dacă vezi că hmm parcă ar vrea o mai lași ceva timp dacă vezi că mârâie mereu spune-i pa!
Stiu ca pare a santa emotional dar daca icepi ca nu pot trai fara tine, va vedea ca mori in fundul ei si va face ce vrea din tine.