| EcLipSa234232 a întrebat:

Salut TPU

va rog ajutati-ma

termin clasa a-8-a si iubesc o fata din alta clasa, tot din aceeasi scoala insa am o problema

de ce nimeni nu crede in mine?

nici prietenii

nici prietenele

nici parintii

de ce toata lumea imi spune mereu aceeasi vorba

VEI GASII ALTELE LA LICEU

am auzit vorba asta de sute de ori

dar de unde stiu ei asta?

de ce toata lumea e asa super-ficiala si vede viitorul pentru altii?

o fi din cauza ca eu sunt la prima mea iubire iar ei au dat gresi cu prima lor iubire?

ce le-am facut?

am nevoie doar de cineva care sa-mi zica

Eu cred in tine, vei reusi unde am dat eu gresi.

prietenii ma incurajeaza dar dupa aia ma vorbesc pe la spate

nici nu ma asteptam, 4 prieteni mi-au spus ca, sunt alaturi de mine si apoi m-au barfit la alt prieten ca cica "Ba frate i-ar a trebuit sa-l mint pe asta"

toata lumea imi da cu picioru si nimeni nu-mi da o sansa

merita sa imi mai bat capul cu astia?

oare exista prietenie in lumea asta afurisita?

sau doar invidie cat cuprinde?

Răspuns Câştigător
| ionutzul31 a răspuns:

Deci in primul rand, nu trebuie sa creada nimeni in tine.Tu singur trebuie sa fii increzator in fortele proprii fara sa depinzi de altcineva.
In al doilea rand, da, exista prietenie adevarata dar e extrem de rara (fac 17 ani iar prietenii adevarati ii nummar pe degetele de la o mana).
Si ultimul, dar nu cel din urma, randul al 3-lea... daca tu crezi ca ea e cea speciala atunci "go get 'em boy". Sunt multe cazuri in care prima iubire nu functioneaza, dar sunt unele in care functioneaza la maxim...adica unii au avut doar o prietena in toata viata lor cu care s-au si casatorit.Referitor la parintii tai, ei spun asta doar pentru a nu suferi, zic eu.Mergeti la licee diferite si cred ca stii ca relatiile la distanta nu tin.
Bafta in continuare si vezi sa ai mai multa incredere de sine, ok? happy

| DrChaos a răspuns (pentru ionutzul31):

Cel mai bun sfat pe care puteai sa il dai... te apreciez pentru asta

2 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Exista si prietenie, dar din pacate exista cam multa invidie!
Nu ii baga in seama, daca iti place de ea lumea nu ar trebui sa aiba ceva cu tine!
Ai incredere in tine si ai grija ce fel de prieteni iti alegi ca din ce ai spus tu mi-am dat seama ca cam aproape nici o persoana nu iti este prieten adevarat!