| sebi1334 a întrebat:

Vorbesc cu o fată de ceva timp și suntem foarte apropiați, pot spune că suntem cei mai buni prieteni în momentul ăsta. Problema e că ea are un iubit care nu e chiar loial. El stă la vreo 20 de km de ea, iar eu stau în oraș cu ea. Ei sunt de vreo 7 luni împreună și de o vreme cam scârțâie relația pentru că el toată ziua spune că se duce la fotbal, ori doarme și îi răspunde foarte greu la mesaje. Problema e că în ultima vreme o cam ia de proastă și când au câte o mică ceartă e ceva de genu’ "lasă că îți trece", iar ea chiar pune botul la chestia asta și stă în continuare cu el și totul e roz. Toate chestiile astea au început de vreo două luni.
Eu ies cu ea în fiecare seară și vorbim absolut orice, pe când el vine odată la 2 săptămâni să se vadă cu ea. Se duce ea mai des la el decât vine el și eu nu prea cred că e ok.
Eu mă cunosc cu mama fetei respective și chiar mă înțeleg cu ea, a început să întrebe mai des de mine și o lasă doar cu mine în oraș.
Problema mai mare e că eu am început să țin mult prea mult la ea și având iubit mi-e greu să mă bag peste treaba altuia. Eu tot i-am zis, mai bine suferi o lună decât o viață întreagă.
Întrebarea e, ce ar trebui să fac?
Are rost să aștept? Să am răbdare?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Are rost sa astepti. Poti sa vorbesti si sa continui asa, plus cateva glume cu subinteles. Dar ma gandesc ca daca ea nu se simte bine cu iubitul ei actual. poate o sa treaca la tinewinking

Nu m-ar mira sa vad o alta intrebare pe TPU din punctul ei de vedere laughing

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și dacă nu aștepți ce crezi că rezolvi? fata aia e implicată în relație și atașată de băiatu ăla, ce crezi? că îi zici „știi te plac" și gata în secunda 2 uită de băiatu ăla și vine la tine? fii serios

| Emilian65 a răspuns:

Din cate a inteles eu, ea il iubeste mai mult pe fostul decat crezi ca te iubeste pe tine. Sfatul meu este sa o lasi cu fostul si tu gaseste o fata care sa te iubeasca cu adevarat.

| Crackman a răspuns:

Nu, ii zici ca tu ai vrea ceva. Poate dai un pont ca ala e jigodie.
Totusi uita ce am scris mai sus, este clar ca ea te vede ca prietenul ei, fara nimic secual. Deci mama ei te lasa ca probabil ca te a catalogat safe.
Deci cauta alta si nu mai fii asa cu fetele z mereu valabil sau stiu eu sa ueso cu rs non stop.
Gii barbat dude nu un simp, cum ziceti voi mai nou

| Catalin77945 a răspuns:

Cauta-ti alta, ea are prieten o sa sufere daca se desp, dupa sa vii tu asa nu e ok

| mdc98 a răspuns:

Ar trebui sa renunte la el daca se comporta asa cu ea.