| jdhjfdsvj a întrebat:

Salut.tpu vreau metode cum sa ma obisnuiesc cu singuratate sa nu mai ma gandesc ca exista fete.e tarziu pt mine timiditatea ma distrus.si ca nu am avut prietena niciodata din cauza timiditati si a tupeului.mam taiat pe maini mam apucat de bautura tigari astea ma mai cameaza si imi da stari de bine.plus toate fetele sunt interesate de bani simt nevoia ca orce baiat sa strang o fata in brate o mangaie.sfaturi va rog. funda

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fetele plac baieti frumosi nu e vorba de banii daca ai fi fata cu tine insati? plus ca ai un carcater de om slab scuze ca isi spun da atata te plangi si ce crezi ca esti singurul in situatia asta? sunt uni in cancer terminal si nu plang atata, o urata o sa gasesti si tu nu trebuie sa fi milioanar, daca vrei frumoase si tu arati urat ce sa vada aia la tine, omul e pe interes i trezesti interesul te va cauta nu-i trezesti te va da uitari
http://ray26tm.blogspot.ro/2015/11/cracteristicile-barbatului-alfa.html

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca vrei sa strangi o fata in brate strange niste bani mai intai.
Si sanatate.

| Eduard196 a răspuns:

Lasa-te de masturbare si apuca-te de sala si o sa prinzi tueu

| ladyautumn a răspuns:

Buna!

Stii, eu chiar nu pot sa accept ce am citit mai sus. Iti explic de ce. Indiferent de varsta, vom simti o nevoie imensa de a pune capul pe perna si sa avem pe cineva care sa se ingrijeasca de respiratia noastra, de faptul ca deschidem ochii dimineata. Eu nu te invat sa te obisnuiesti cu ideea singuratatii.E cea mai grea povara, mai usoara e SPERANTA. Timiditatea e o boala, insa se vindeca cu aceeasi motivatie pe care o nutresti in tine pentru a gasi jumatatea, pentru a-ti intinde bratele sa cuprinzi o... femeie. Nu iti imaginezi cat gresesti daca te resemnezi, e ca si cum te-ai stinge incet, ai muri in fiecare clipa, te-ai topi ca o lumanare pentru ca tristetea ta e falsa. Cauza e o temere, ai incredere in tine, abordeaza o femeie, nu cauta vreo Angelina Jolie ci o femeie cu suflet, cu grija pentru tine, pentru existenta ta, o femeie cu care sa poti discuta noaptea despre ce traznai s-au mai intamplat in ziua aceea.Fii cu incredere, depaseste-ti frica. Nu te mai mutila, NU iti mai face rau fizic, pentru ca mental tu esti cel care gresesti, nu fizicul tau. Lucreaza la modul cum privesti lucrurile, lasa bautura, lasa tigarile, pentru ca te sinucizi.Haide sa scoti din tine omul care si-a ratat tineretea, si incepe-ti viata de la 0. De maine, cum rasar zorii zilei, impune-ti incredere, timiditatea e o limita data de tine, zambeste mult, fa ce iti place si nu iti face rau. Fii om bun si salveaza-te din calea singuratatii, batranetii fade, si rutina de a te uri si azi ca existi si ca a mai ramas o portiune din tine nemutilata. Asta ar fi cea mai gresita decizie pe care ai luat-o toata viata. Arata-te femeilor din jur, ca om muncitor, serios, la locul lui, curat, credincios, darnic, EDUCAT, cu mult bun simt si nu uita:ofera o floare cand simti nevoia scrie un bilet si spune-i femeii ca o placi, dar sa iti scuze timiditatea. Eu zic ca ar fi un pas important. Un studiu facut de cercetatori a evidentiat faptul ca in scris oamenii spun mai usor ce au pe suflet decat fata in fata. incearca si asa.Iti doresc O VIATA PLINA!( cu asta am zis totul)

| anonim_4396 a răspuns (pentru ladyautumn):

Am adormit de vreo trei ori in timp ce iti citeam raspunsul... Depresia nu o vindeci cu sfaturi generaliste si nici caracterul unui om nu il poti influenta spunandu-i sa fie mai curajos. Tu crezi ca el nu-si repeta aceleasi rahaturi pe care i le-ai spus tu in fiecare zi?

| Oana92 a răspuns (pentru ladyautumn):

Mda, daca ar fi atat de usor de scapat de timiditate...Un discurs motivational e egal cu zero! Timiditatea apare in copilarie si in cele mai multe cazuri e intarita de comportamentul anturajului si de o stima de sine scazuta. Cat timp baiatul asta nu isi va rezolva problemele cu propria lui persoana nu va scapa nici de timiditate si nici de depresie. Inainte sa ii fie pe plac unei femei ar trebui sa ii fie pe plac celui din oglinda.

Timi