| anonim_4396 a întrebat:

Vreau raspunsuri serioase. Am 11 ani jumate și acum ceva timp cand m-am masturbat mi-a ieșit ceva ca o picătură de lichid transparent foarte lipicios. Ce este? Are legătură cu sperma sau ceva? Dacă vrei sa spui ca nu e normal sa ejaculezi la vârsta asta sa știi ca prima ejaculare este intre anii 11-14. Dacă vrei sa îți bați joc de mine mai bine nu mai răspunde. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| VagnerLoveVL30 a răspuns:

Dap, este sperma.
Nu ai de ce sa iti faci griji, si eu m-am masturbat pe la 14, 15 ani si a iesit lichidul acela alb.
Este ceva normal și sanatos. Salut?

| Shinderiu a răspuns (pentru VagnerLoveVL30):

Multumesc ca m-ai ajutat si mersi de seriozitate?

| VagnerLoveVL30 a răspuns (pentru Shinderiu):

Așa este la pubertate. A da si trebuie sa-ti decalotezi penisul (belit) si sa te speli in șantul acela de la penis.
Sanătate! ( am pus din greșeala )"Salut"? scuze.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încă NU e de fapt spermă, ci doar lichid preejaculator. Abia peste o vreme va veni și sperma.

| Emilian65 a răspuns:

Acea picatura de lichid transparent este lichidul preejaculator.

| Bernardus a răspuns:

Lichid pre-ejaculator, imi iesea si mie cand aveam varsta ta

| MarcoXD a răspuns:

Mie mi-a iesit prima oara cand aveam 7 ani, si ma speriasem, dar este sperma, practic ai mancat mult de dimineata laughing