| Burlacu006 a întrebat:

Salut TPU,

Vreau sa ma ajutati cu ceva si fara sa faceti misto, Aseara am visat un sarpe.Sarpele era mare si era intr-o lada si tot incerca sa iasa iar eu il bagam l-a loc si voiam sa il dau la o fata.Ce inseamna asta ca am auzit ca daca visezi sarpe nu e de bine.Inca odata vara mistouri dau funda.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Din batrani stiu ca sarpele in vis inseamna vant/frig.
Dar uite ce am gasit
http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Sarpe
O zi buna sa ai:)

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Este doar un vis, visele nu au legătură cu realitatea! Dacă visezi că rămâi însărcinat, automat te alarmezi? Sunt vise, nu trebuie să le dăm importanță.

| T0T a răspuns:

Superstitiile astea merita luate la misto, sincer.
Depinde al cui sarpe era. Probabil era al tau, si cred ca acea fata il va primi cu placere, si poate il va si manca.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt o sumedenie de situri in are iti poti talmaci visul...toate diferite.
Incearca sa nu dai importanta insemnati visului si mai ales ca ti s-ar intampla ceva rau.
Iar daca ti se intampla zici ca din cauza visului.

| djlukass a răspuns:

Acel sarpe a dedus faptul ca tu ai ramas fara neuroni si nu esti rational, atata timp cat nu stii diferentele intre categorii nu ma mira sa nu existe la tine materie cenusie.

| IIeddar a răspuns:

Eu știam ca dacă visezi șerpi Îți este frig atunci când dormi