| MaryusCobra a întrebat:

Vreau sa ma impac cu fosta iubita, dar problema e ca ea nu mai crede ca o iubesc si nu stiu cum sa-i dovedesc, pentru ca din vorbe am vazut ca nu se poate asa ca m-am gandit sa ii dovedesc prin fapte, ca doar ele spun totul nu!? Eu am fost cu ea de 2 ori pana acum, ultima oara am fost cu ea la inceputul vacantei de vara. Dupa ce m-am despartit de ea din prostia si greseala mea, ea si-a gasit pe altcineva in timp de o saptamana, iar ea si acum este cu el dar eu inca o mai iubesc si simt ca si ea mai ma iubeste dar nu stiu ce sa fac, cum sa ma impac cu ea. O cunosc mai bine decat oricine si totusi nu stiu ce sa fac. Imi aduc aminte ca ii plac mult trandafirii rosii si roz, pentru ca mereu cand ieseam undeva ma punea sa-i iau cate un trandafir din gradina, din fata blocului, unde vedea un trandafir de acolo ma punea sa il iau. Asa. Deci pe scurt sa va zic: mi-e imi place de ea, o iubesc si vreau sa ma impac cu ea si sa iau totul de la 0. Spuneti-mi si mie ce as putea sa fac, astept raspunsuri mai multe de la fete pentru ca voi stiti cel mai bine, dau funda!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai intarziat foarte mult...
Inteleg dorinta ta,dar nu poti sa fii sigur pe sentimentele ei de acum si,mi-e teama ca orice ai face,nu va avea efectul scontat.
Bineinteles,ii vei cere sa stati de vorba,ii vei duce flori si te vei imbraca in cea mai generoasa dispozitie!
Pentru ca numai discutand cu ea,poti sa ajungi la o concluzie.
In rest,orice ai face,si o caruta de flori sa-i duci,o va impresiona gestul,dar ce e in inima ei, numai ea stie.
Ramane sa afli si tu.
Abia atunci pot incepe cu adevarat problemele tale!
Daca ea tine la actualul ei prieten, ii vei provoca o furtuna in suflet, se va intrista poate ca nu ai facut gestul sa va impacati mai repede, dar nu se va desparti de el....Si vei suferi tu.
Daca nu tine la el,nu vad de ce ar mai fi inca tot cu el,deci, varianta asta se cam exclude.
Ia flori, trandafiri rosii si roz, incarca-te cu speranta si sinceritate si intalniti-va, stati de vorba.
Dar nu spera prea multe.

3 răspunsuri:
| AndreyG a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu greece dar am ceva de adaugat. Daca se intampla exact ce nu iti doresti si vei fi ranit. tot ce pot sa-ti spun e "daca o iubesti cu adevarat, elibereaz-o". Daca va este menit sa fiti impreuna ( stiu ce simti, si eu simt la fel pentru o fata ) atunci se va intampla inevitabil, fara influente din partea ta. Dar incearca mai intai cu florile acelea si discutia sincera, apoi daca afli ca inca tine la tine ma bucur, dar daca nu, urmeaza-mi sfatul. Noroc.
PS : Uneori prietenia fetei iubite e la fel de pretioasa precum dragostea, nu uita.

| Cleopa a răspuns:

Acum are pe altul si isi incearca norocul cu el. daca te bagi in relatia ei o sa creada ca vrei sa ii faci si mai mult rau. mai bine intereseaza-te despre cum ii merge relatia cu actualul, daca sunt fericiti si in functie de cum ii merge iti dai seama daca mai ai vreo sansa. oricum sa nu iti faci mari sperante! trebuia sa o apreciezi cand ai avut-o!

| MaryusCobra explică:

sad Multumesc frumos pentru raspunsuri. sad Din pacate nu pot sa va dau la toti funda dar prima care mi-a dat raspunsul a fost greece12. Mersi frumos de raspuns, tu vei primi funda. Andrey iti multumesc si tie pentru sfat. Iti multumesc si tie Cleopa. Sper ca o sa mai am vreodata o sansa sa fiu din nou cu ea. sad Cine stie...