| LexuDeea a întrebat:

Vreau sa ma impac cu fostul iubit, dar problema e ca el nu mai crede ca il iubesc si nu stiu cum sa-i dovedesc, pentru ca din vorbe am vazut ca nu se poate asa ca m-am gandit sa ii dovedesc prin fapte, ca doar ele spun totul nu!? Dupa ce m-am despartit de el din prostia si greseala mea, el si-a gasit pe altcineva in timp de o saptamana, dar eu inca il mai iubesc si simt ca si el mai ma iubeste dar nu stiu ce sa fac, cum sa ma impac cu el.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stati fata in fata si discutati

| SkyPilot a răspuns:

Ii oferi sex, am vazut din istoria ta ca asta vrea. Se intoarce, o faceti si a doua zi pleaca iarasi. Daca ti-a cerut sex asa de repede, si daca si-a gasit alta atat de repede, tu ce crezi ca vrea? Daca intr-adevar te iubea, mergeau si vorbele, nu cerea fapte. La toti baietii de pe aici ne e clar ce fel de fapte isi doreste.

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Este pierdut si acum esti nesimtita.Ai vrut sa pleci? DA! Atunci continua si nu incurca viata oamenilor.Cand ai sa dezvolti o doza de seriozitate si logica o sa realizezi ca fiecare are dreptul sa fie fericit cu cine il iubeste.La 16 ani oricum este inutil sa sper la asta din partea ta.Mai discutam pe la 20 ani!

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Da. faptele fac diferenta. dar important si sa discutati. ii recunosti ca ai gresit.ii ceri iertare. ultima data cand prietena mi-a dat un buchet de flori a fost destul de impresionant. recomand.

| Joannaaa28 a răspuns:

Având în vedere că e vorba de fapte ci nu de vorba,nu mai e așa ok chestia.o persoană trebuie să simtă că e iubită, nu trebuie demonstrate chestiile astea. dacă a fost vina ta și nu ai făcut ceva extraordinar, ar fi putut trece peste. până la urmă când iubești pe cineva, îl ierți doar pentru că îl vrei lângă tine în continuare.a plecat la alta ceea ce înseamnă că a vrut să dea totul uitării printr-un refugiu, ori nu te iubește (fapt pentru. care probabil nu te-a iertat) ..nu te mai zbate..cine te iubește cu adevărat, mai lasă orgoliul deoparte. când o să vadă că îți dai prea mult interes, o să devină batjocură...tu o să fi cea îndrăgostită și înnebunită după el, iar el.păi..cu părere de rău o să profite de chestia asta și probabil la prima greșeală o să meargă la alta din nou. gândește înainte să acționezi!