| verooo a întrebat:

Salut tuturor dragii mei am mare nevoie de ajutorul vostru as dori sa ma ajutati sa formulez o declaratie de dragoste insa excluzind cuvintele de tipul te iubesc.te ador...multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Mufilici a răspuns:

Nu inteleg de ce ar trebui sa excluzi cuvintele "te iubesc" iti exprima sentimentele. Totusi, daca vrei sa le excluzi, ar trebui sa ii spui de ce il iubesti, ce simti atunci cand esti cu el/ea. Altceva nu stiu, dar cred ca este dulce sa ii spui ceea ce simti atunci cand este in preajma ta. ( ar trebui sa eviti exagerarile si sa spui exact ceea ce simti, asa declaratia va fi comoda atat pentru el/ea cat si pentru tine)

| ovidiu8msn a răspuns (pentru Mufilici):

Daca ii spune ca il/o iubeste este posibil sa i se urce la cap si sa se creada cam important/a.

| verooo explică (pentru Mufilici):

Asculta de fapt eu nu simt nimic fata de aceasta persoana pur si simplu facem o serata in care trebuie sa ii dedic o declaratie de dragoste asa e regula concursului

| Mufilici a răspuns:

Aaaa pai atunci imagineaza-ti ca aceea persoana te atrage cu adevarat, ca ai sentimente reale pentru el si umm daca nu functioneaza imagineaza-ti ca este chiar persoana pe care o placi, daca ai o asa persoana.