| Andrei178098 a întrebat:

Salut, va rog sa nu ma luati la misto sau ceva pentru ca vreau ajutor daca e posibil si vreau doar raspunsuri care pot ajuta.
Sunt impreuna la distanta cu o fata de 2 ani jumate. Am vrut sa ne intalnim atat de mult si chiar stiu ca si ea a vrut dar odata am avut bani sa vin si ne-am certat... vorbea cu altii pe la spate dar doar vorbe. dupa a intalnit pe unu pentru putin timp. etc. pana la urma ne-am intors inapoi. Am avut bani dar nu indeajuns si i-am pierdut la pariuri i-am spus ne-am mai si certat. Intre timp s-a apucat de un joc online si acolo probabil a mai vorbit cu baieti etc dar nu cine stie ce. Si se uita pe Youtube la unu de baga videoclipuri cu jocul ala in fiecare zi. M-a mintit dupa ce a promis sa nu ma mai minta. Deci a fost vina ei si nu am de ce sa mint pentru ca dupa cum am zis vreau ajutor. Nu vreau sa zic prea multe... si acum 1 luna a zis ca nu prea mai simte nimic pentru mine si am zis ca e pacat si am mai incercat. Apoi a zis ca s-a plictisit si nu ma mai iubeste. Si acum am bani sa ma duc la ea dar ea nu mai vrea. Ce sa fac? Sta la 1000km distanta dar cu avionul ajung imediat. Chiar nu stiu ce sa fac, dupa atata timp e pacat sa nu ne vedem dar tinand cont ca nu vrea nu as vrea sa fortez dar nici sigur nu sunt sigur daca e sigura, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta-i doar o relatie virtuala, deci fara nici o importanta si fara viitor!
Nici macar nu se poate numii ca ai iubita, odata ce nu v-ati intalnit niciodata pe real si nu v-ati iubit, doar ati vorbit si flirtat online!

Sfatul meu este sa-ti faci o prietena locala, ca relatiile la distanta nu au functionat niciodata!

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Nu pot sa te inteleg, pe bune.Este a 3 a oara cand pui aceeasi intrebare.Multi utilizatori ti-au dat sfaturi utile inclusiv eu, dar presupun ca o sa repeti intrebarea, pana o sa gasesti un raspuns care sa te multumeasca pe tine.Tu chiar nu observi ca ai dezvoltat o obsesie pentru ea? Asta nu este iubire. Daca fata nu te mai vrea, las-o in pace.Gaseste-ti o partenera in realitate, nu in mediul virtual ca rareori functioneaza.Este ultima data cand iti mai raspund. Daca nici acum nu te-ai lamurit cum sta treaba de fapt, eu nu mai ma obosesc.Peace!

| Andrei178098 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Stiu dar chiar o iubesc, simt ca nu pot sa traiesc fara ea. vreau doar sa o vad macar. Si intrebarile au fost putin diferite