| andraa193930 a întrebat:

Salut,vin cu o intrebare despre inceputul vietii sexuale.Ieri impreuna cu iubitul meu am avut asa zis un,, prim contact sexual"astfel deoarece am stat pe el fara lenjerie iar el avand boxeri plus inca pantalonii pe el se poate pune problema de o sarcina tinand cont, de faptul ca in afara de licking si doar simplul fapt ca am stat pe el si din nefericire a spermat in pantaloni. Dimineata nu am avut pofta de mancare, aveam greata si o dorinta de a voma.Credeti ca in situatia prezentata doar de a atinge oarecum sperma din materialul texitil al pantalonilor, exista riscul acesta?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Incerc sa nu fiu ironic aici, dar e a mia întrebare identică.

E clar că nu ai idee despre fiziologia propriului corp, deși există un milion de surse care îți explică în detaliu cum funcționează sistemul reproducător uman. Ar trebui sa te documentezi, e chiar interesant.

Așa zisele tale "simptome" sunt psihosomatice.

Ca idee semnele fiziologice ale unei sarcini nu apar decât după 10 zile, și astea sunt doar modificari hormonale, nu prea le poți detecta. Jumătate din femei nu au niciun indiciu in primele 5 săptămâni.

Deci chill.

| andraa193930 explică (pentru VoidEternal):

Probabil am atatea intrebari din pricina varstei pe care o am, astfel mintea imi joaca feste de cele mai multe ori.Am adresat intrebarea aceasta doar pentru a preveni o sarcina, dar multumesc pentru raspuns

1 răspuns: