| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeti, masturbarea indelungata la femei duce la infertilitate? Am o prietena care se masturbeaza de vreo 4-5 ani, in fiecare zi aproape, uneori chiar si de 2-3 pe zi. M-a intrebat pe mine si nu am stiut ce raspuns sa-i dau.
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi
Va multumesc!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu certitudine masturbarea NU duce la infertilitate, indiferent de frecventa si durata. In schimb poate duce la frigiditate.

| Oana92 a răspuns:

Masturbarea nu are legatura cu fertilitatea, dar sigur o va afecta pentru ca daca se masturbeaza atat de des nu va mai simti placere in timpul actului sexual si nu va reusi sa ajunga pe aceiasi lungime de unde cu partenerul.

Răspuns utilizator avertizat
| UnCorpSanatos a răspuns:

Nu duce la nici o infertilitate doar ca nu e normal, cauta-i un iubit cu care sa o faca o data de doua ori pe zi si va fi mult mai normal, sanatos si natural.

| HDSeer a răspuns:

Cum sa spun...Nu chiar poate aduce la beneficii masturbarea in cazul ei ii ofera mai multe zone erogene e ca un antrenament se fla pe sine mult mai bine.Ce tine de 2-3 ori pe zi e naspa big grin

| danielcoman32 a răspuns:

Spune-i prieteni tale sa ia legatura cu mine, si ii voi da in particular niste sfaturi excelente.

| DV a răspuns:

Sa-si faca un prieten...

| lady2in4black a răspuns:

Asta inseamna ca hormonii ei sunt dereglati. Trebuie sa consulte un medic endocrinolog si ii va da un tratament in care ii vor regla hormonii si nu cred ca va mai avea aceasta problema... Nu cred ca va duce la infertilitate...

| LittleDropofPoison a răspuns:

Muriti!

| rakuuu a răspuns:

Poi Asta deja i-a intrat in sange. Zi sa isi caute un prieten ce dracu... sa lase masturbatu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| rakuuu a răspuns:

Zi Sa Isi Caute Un Prieten Si Sa O Faca In Fiecare Zi! nu-i bine atata masturbare la femei

| daniel957 a răspuns:

Gh