| Loredana_1301 a întrebat:

vreau niste statusuri foarte triste de dragoste...

3 răspunsuri:
| AlePinkObssesion a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com/

gasesti aici cate vrei :* fundita?:x

| dianaaa3 a răspuns:

Daca te iubeste inca te asteapta!

Si totusi. dupa cate mi-a facut.Nu pot sa cred ca am sa`l uit!sad!

Nu esti primul care pleaca.Da` esti primul sincer care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca.Nu esti primul care`ncearca sa ma schimbe`n repetate randuri.Da` esti primul care`ntr`un final m`a pus pe ganduri

Zambesc chiar daca stiu ca ma minte.Prefer sa-l cred decat sa simt ca-l pierd!El poate e singurul ce poate.Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa piarda toate!

Fă-ţi timp să găseşti vise de ieri în ziua de azi!

Zambete de decor,Vene pline de-alcool, Cam asa arata un om. -Gol in interior.

Stii bine ca nu o poti uita!Doar pe ea o vrei !Si fara ca tu sa stii!Si ea te vrea!

Invata sa ascunzi tristetile si sa arati ca poti merge mai departe. nu uita sa privesti in urma si sa iti amintesti mereu de cat de frumos a fost!

Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare…!

Invata sa ascunzi tristetile si sa arati ca poti merge mai departe. nu uita sa privesti in urma si sa iti amintesti mereu de cat de frumos a fost!…
Ochii vad inima cere. Am curaj dar n-am putere!

Tot ce`i mai frumos in viata mea e doar din vina ta!

Spui ca numai sunt la fel ca m`am schimbat dar defapt niciodata n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat

Cu indiferentza ta m'ai facut mai tare...acum incet incet calc pe urmele tale...iar acum vezi si u ca indiferenta prea mult doare.

.Inchidem usa trecutului stam cu mana pe clanta usii prezentului si deschidem usa viitorului asa scapam de de "marea dragoste a trecutului"

" Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat "
Tu poti sa te-ndoiesti de soare, De focul ce scanteie-n stea, De legile nemuritoare, Dar nu si de iubirea mea.'

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

E greu sa plangi acolo, unde radeai odata, sa vezi cum fericirea, in lacrimi e scaldata.''

Dragostea e ca un trandafir rosu cu spini:cand vrei sa`l iei in mana si sa`l mirosi,te inteapa…Asa e si cu dragostea:iti frange inima cand te astepti cel mai putin''
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai

Ma vei inapoi? Eu nu Iti spun doar atat! Nu miza pe faptul ca doar O data mai facut Sa plang Am mai crescut.

" Am visat prea mult ce nu trebuia am vrut prea mult ce nu trebuia acum toti sunt fericiti.iar eu plang printre zambete si rasete

" Viitorul e trecutul la prezent dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimvba un viitor care a fost deja

" Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc ! "

" Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

Vezi numai din cauza ta plang si sufar mi-ai faqt zilele nopti ma gandesc numai la tine si tie nu iti pasa am fost doar un vant timpuriu in viaa ta si acum sufar din cauza ta

Ai grija de ea,n`o lasa la greu.Fii mereu aproape de sufletul sau.N`o lasa sa planga,fa`o sa zambeask.Sa fie fericita,sa nu se mai opreask

" Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire !
"Nu totul e pierdut cand te prabusesti. Viata are jocul ei, insa tu ai regulile tale."

"Tu nu esti acum sa ma ascultsi . ca de obicei tu nu ai timp sa ma asculti ."

Pentru` mine ai murit`.Nu mai existi`de azi`. !` Traiesti doar in amintirile` ce mi-au ramas` Stiu ca`ti pare`rau Ce ai facut` Dar eu te-am iertat de` cate ori am putut

Am pus suflet in cateva momente `! De azi Stop Sentimente`! O sa rad , Sa traiesc . Dar fara sa Iubesc `! Dar mereu , nu uita . Vei ramane special in viata mea`!:-(

Si maine e o zi • Si maine vom zambi • Chiar daca ne e greu • Vom zambi mereu;x

"te-as Iubi Si Sigur As Face`o Fara Regrete Caci Esti Singura Fiinta Ce Merita Sentimente[love struck] !"

Uite-ma inca zambesc desi nu-i zambetul meu.Cati spini in suflet am,stiu doar eu si Dumezeu!

Cine e eroul tau?Cine`i langa tine cand ti`e greu?

Si esti singurul care ma accepta cand gresesc`!"

"Ca vantul...Nu o vezi...dar o simti`!"love struck"

"Cand totul e de cristal...Lumea mea e roz`love struck

"Ceea ce vei vedea... nu este necesar ca sa si aplici!

"Dar daca ai privi dincolo de fereastra camerei tale m`ai zari`! pentru ca eu sunt tot ce este in jurul tau: Sunt departarea,sunt apusul,si rasaritul. sunt totul`!si totusi nimichappy"

Daca te intrebi unde sunt...cauta`ma...in trecut`!happy"

Nu ma crezi in stare?Nici o problema.nu ma cred nici eu.Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Nu mai suport...Nu mai vreau sa vad cum tot ce am construit impreuna se destrama

Trec zile si nopti, durerea ramane aici.E greu sa ma gandesc ca astazi suntem doar amici

Incatusat de sentimente si cuprins de un mister.Trec clipele fara tine, trebuie sa fiu de fier

Impreuna am trecut peste soare, peste ploi.Azi nu mai exist eu, nu mai exista noi .

Pun amintiri pe foaie.Parca timpul s-a oprit.Ranile ma dor, cand ne-am despartit

Nu poti schimba nimic.E prea tarziu acum

Astept acea zi cand iti vei amint.Ca sunt singura dragostea a ta

ErAi ceL care ma faceai sa uit de tOOt

Ma inec in lacrimi de dor.Ma sufoc in aer mult pre trist.M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis…

Fara tine sufletul meu ie pustiu.Nu am curaju sa mai zambesc.Si mi-e teama stiu ca nu voi prea uita.Cat de mult te iubesc.

Poate mâine îmi va fi bine ,.Poate voi uita...Privirea ta ce mă arde...Îmi frânge inima .

Cine a greşit,.Nu vrei să şti.Şi nici nu-ţi pasă...Cât de mult te-am iubit !

Departe de tine,.Mă-ntreb , în lipsa ta ,." Cine-i de vină ? ".Poate-i vina mea !

Când nu găsesc răspuns la toate ,.Trăiesc din amintiri ...Ţi-am dat inima mea ,.Ţi-am dat dragostea mea ,.Mai mult de atât n-am să pot da !

Poate să îmi spună cineva.Dacă te voi uita vreodată !?

Corecteaza-ma daca gresesc cand iti spun ca te iubesc.Sa te-ntorci acum la mine e tot ce imi doresc

Te vad acum pe strada tinand pe-altcineva de mana
Vrei sa ma uiti dar dragostea o sa ramana

e vad acum pe strada tinand pe-altcineva de mana
Vrei sa ma uiti dar dragostea o sa ramana

Si au fost momente in kre am fost gata sa renuntz la tot Mi s'a zis ca n'o sa pot e uite ca ink pot putini au inteles cu adevarat ce am in cap Raman dator pentru ca stiu ce a insemnat

Poate ca ai vrea sa fii langa mine cum erai candva . Dar fierbe sangele`n tine cand stii ca acum e altcnv in viata mea

.De ce nu.i putem uita pe cei ce ne.au uitat deja?

Ai sa simti si tu durerea,Asa cum am simtzit si eu.Iti va fi greu si.iti vei aminti mereu De sufletul meu Si de ce-am fost noi odata

Nu ai vrut s-apreciezi ceea ce ai avut.M-ai avut dar. cu timpul m-ai pierdut.Nu speram sa fie-asa credeam c-ai incredere.Ti-am zis ce-am avut de spus acum.

Aceleasi promisiuni. Aceleasi minciuni

ai sa regreti tu mai tarziu Cand o sa realizezi ce ai pierdut O inima ce te iubea Si doar pentru tine batea

Iart`o , ca ea te-a iertat . Ajut`o , ca ea te-a ajutat . acuma po` s`o uitzi , ca ea te-a uitat

Gresit sau negresit . Nu ma intorc . Promitt !

| luisika a răspuns:

Un bărbat pe care l.am iubit plus același bărbat care nu m.a iubit fac zero! ";;;.’’

Caut iar fericire Intr'un strop de iubire! *)"

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi!"""

Suntem prea grabiti sa mai observam lucrurile frumoase nu?

Uite`te in ochii mei. Si`hai. Minte`ma Sunt 1000 de Pers0ane care vor sa ma invetze.S'ma Schimbe. le dau la o parte. Si merg mai departe

"♥ Nu laSa` nimiC Sa te doboare`. gandeste-te Ca totul` e doar o Simpla incercare`. e greu`. O simti` pe pielea ta`. da` poate in aCel mOment` e mai bine aSa`! ♥"

Sa nu crezi tot ce auzi. Sa nu faci tot ce poti. Sa nu spui tot ce stii. Sa nu dai tot ce ai!"\