| Niculae_Gaby_1980 a întrebat:

Salut, zilele astea a murit bunicul meu și acum 2-3 zile a fost înmormântat și știu ca nu ai voie unele chestii, ei bine eu cu prietena mea nu am mai făcut sex de ceva timp ca a fost și in perioada aia, și știu ca na dacă moare cineva trebuie sa rezisti 40 de zile de anumite chestii inclusiv sex. Ei bine noi așa ne stricam sănătatea și nu mai putem ne este rău și nu avem ce face, inteleg ce s-a întâmplat, dar totuși sexul este ceva omenesc și așa ne stricam relația și sănătatea și nu mai putem, nu am cum sa rezist 40 de zile nici eu nici ea deja nu mai putem o luam razna, totuși ținem doliu ne este dor dar nu am cum sa renunț la așa ceva, dar oricum o sa facem la ea acasă nu la mine unde a murit și bunicul meu. Voi ce părere aveți? Adică el știe ca l iubesc și ca ne-a iubit și el era un om căruia ii plăcea distracția sa bea mai ales adora rău de tot sexul și mereu imi zicea sa fac sex.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

înțeleg imediat gen o săptămână-2 de la de la moarte, dar 40 de zile mi se pare prea mult. ORicum exagerezi cu aia „ne pierdem sănătatea" n-a murit nimeni 40 de zile fără sex laughing)))

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu faci sex cand vrei si unde vrei. Da mai lasa vrajelile alea cu iti strici sanatatea 40 zile ca e penibilă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Vii cu vii, mortii cu mortii. Este un gest cat se poate de normal sa tii doliu dupa persoana pe care ai iubit-o insa toate au o anumita limita care se inscriu intr-o anumita... toleranta. Nu cred ca este specificata in mod expres aceasta interdictie de a intretine sex in perioada celor 40 de zile de doliu. Garantat NU vei pati absolut nimic rau/negativ in cazul in care vei intretine acte sexuale in aceasta perioada. Sau vorba aia : pana la urma totul se iarta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu poți rezista 40 de zile fără să, se iartă.

| Emilian65 a răspuns:

Doliu este in inima si suflet. Puteti face sex nu este niciun pacat.

| Adyy5 a răspuns:

Tu doar sa-ti introduci penisul in **** ei te gândești?

| Adyy5 a răspuns:

Dezgustători sunteți.Si disperați.