| BpBycaBestEVer a întrebat:

Salutare.As avea si eu o intrebare. poate stupida, dar na xD. Ce ar trebui sa stiu pentru prima intalnrire cu o fata? Cum sa ma comport...Ce ar trebui sa fac? Sa nu fac o impresie proasta?

Răspuns Câştigător
| AssaSinNKidD a răspuns:

Pai fix asa va fi. Prima oara. Fundita? :*

16 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Buna. Trebuie sa fi cat mai natural si sa fii tu insuti.

| jamal000 a răspuns:

Te intalnesti, personal nu cred ca e necesar un trandafir- mi se pare de moda veche, o intrebi incotro sa mergeti, iar un bar discret, cochet cu siguranta o va incanta, desigur nota de plata o vei suporta!

| NgrMdx a răspuns:

Sa fii tu insuti, asta sa faci.
Incearca sa fii dragut cu ea, sa nu te uiti dupa alte fete laughing, sa nu te simti stanjenit, ca si ea se va simti.Cauta subiecte despre care sa vorbiti, sa nu fie o intalnire monotona.Restul,depinde de voi doi.Nu-ti va griji.Va iesi totul bine happy

| AssaSinNKidD a răspuns:

Heii. Deci, ati putea sa iesiti la un suc. Sau, daca nu, la o inghetata pe banca, seara(e cel mai romantic). Si incepi sa vorbesti cu ea. Sa te uiti in ochii ei, asta le place cel mai mult fetelor. Incerci sa ii faci complimente, spre exemplu:Ce ochisori frumosi ai. sau. Esti foarte frumoasa. Sau vezi tu acolo. Si incerci sa te comporti cat mai deschis. Sa nu ii raspunzi cu da, stiu, ok. Sa incerci sa adaugi. Sper ca te-am ajutat. Fundita? :*

| BpBycaBestEVer explică (pentru AssaSinNKidD):

Heyy.Problema ar mai fi una. X.x. Nu prea stiu cum as putea sa o invit pentru ca am mai invitat o fata pe care o placeam(inca o plac... sad ) foarte mult si m-a refuzat intr-un mod nu tocmai frumos.Acum,mie frica de o un alt "FAIL". Poate si aceasta fata ma va refuza si ma va demoraliza de tot...

| AssaSinNKidD a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Doar incearca fara frica frate. Stiu cum e sa te simti asa. Daca nu o cunosti si nu te-ai mai bagat cu ea in seama ii spui. Heii :*. De unde esti.....Cati ani ai.Ce ochisori frumosi ai. O iei si tu cu usurelul. Si daca o cunosti tot asa. O iei cu usurelul. Si dupa ii spui. Auzi, vrei sa iesim o data pe-afara?

| BpBycaBestEVer explică (pentru AssaSinNKidD):

O cunosc, intr-un fel.Ea este a VIII -a A iar eu a VIII-a B.In ultimele zile din an (scolar) am stat mai mult pe la ei prin clasa (am cativa prieteni destul de buni acolo) si am vazut a ma baga in seama, mereu ma intreba daca vreau sa joc cu ei/ele diferite jocuri ...Si tin sa precizez ca este in clasa cu fata care m-a refuzat first time sad.Si in cazul in care si aceasta ma va refuza, poate ele vor vorbi si ma fac de ras...De fire sunt foarte glumet si putin timid ^.^. Majoritatea feteleor cu care am avut "relatii" (prietenii) ma considerau DOAR un BFF, ceea ce nu imi placea foarte mult pentru ca pentru unele chiar aveam un sentiment mai avansat.Nu stiu, poate nu "arat" eu a "gagiu"(iubit), poate sunt doar un clown.Nu stiu ce sa zic sad

Răspuns utilizator avertizat
| BpBycaBestEVer explică (pentru TuDorEL96):

Multumesc de sfaturi, sunt foarte utile numai ca mai am de exersat la timiditate happy.Mie ca daca vorbesc cu ea pe facebook (dau un exemplu) chestii mai "intime" cand ma voi intalni cu ea in realitate, imi va fi rusine si ma inrosesc ca racul...si din astea.

| AssaSinNKidD a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Daca vrei da-mi add pe facebook. https://www.facebook.com/alex.davidoaia

Răspuns utilizator avertizat
| BpBycaBestEVer explică (pentru TuDorEL96):

Mno,deja mi-am luat gandu si de la aceasta fata.Ca de altfel de la toate.sad Stiu ca inca sunt prea mic, dar totusi cred ca sunt un exemplu viu de Forever Alone.Acum,nu ca ma laud sau chestii din astea dar m-am gandit la toate posibilitatile: urat nu prea sunt, comportamentul zic eu este cat de cat ok, limbajul este bun..Atunci,pur si simplu nu am "atractie" la fete si in cel mai bun caz voi fi cu cineva pe care nu iubesc.Mi-am pierdut toata increderea in mine, simt intr-un fel sau altu ca nimeni nu ma iubeste.

Răspuns utilizator avertizat
| AssaSinNKidD a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Pai fix asa va fi. Prima oara. Fundita? :*

| Ionutzz13z a răspuns:

Comporta-te normal

| juliahosszulasnierkate a răspuns:

Buna eu sunt fata si stiu, in primul rand sa nu exagerezi cu rasul de ex. (fata de care iti place spune o gluma, tu sa nu razi ca prostul) 2. fi tu insati 3 comunica cu ea nu fi gen( o dumnezeule nu mai vorbeste, dc. nu mai vorbeste, poate nu ii place de mine. intelegi tu ) 4 (in cazuri de gen ) ploua (fi geltalman dai geaca ta, mergeti la o cafenea, bar sa ii tragi scaunul, fai cinste )etc sper ca te-am ajutat:** ps :fa ceva ce fac iubiti pup-o sarut-o, dar nu exagera laughing

| BpBycaBestEVer explică (pentru juliahosszulasnierkate):

Sa ii trag scaunul sa cada? laughing (glumesc) Multumesc.Foarte utile sfaturile.