| ioanaralucza a întrebat:

Am emoti in ceea ce priveste prima zi de liceu. Cum ar trebui sa ma comport pentru a da o impresie buna?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Doar fii deschisa si vorbeste cu cat mai multa lume. Oricum nu te lasa pacalita de prima zi, toti vor sa faca o impresie buna, deci nu-ti face pareri preconcepute pana nu mai trec macar 2-3 saptamani.

| BiuL a răspuns:

Sa fii politicoasa si zambitoare. Saluta pe toata lumea si nu fi timida daca intra cineva in vorba cu tine.

| martzian a răspuns:

Fii tu insati, comporta-te cat mai natural, zambeste. Succes!

| Radu284 a răspuns:

Cel mai simplu e sa te comporti normal. Nu incerca sa intrii excesiv in evidenta, zi si tu "buna" la cei din jurul tau, nu incerca sa iti faci dusmani (comentarii de genul ca ce naspa e imbracata aia, ce urat e ala, etc.)