| moto750 a întrebat:

De ceva vreme ma confrunt cu o problema destul de serioasa si urata in acelasi timp, si anume cu erectia. Am 21 de ani iar pana la varsta asta nu am facut sex, de ceva timp mi-am inceput viata sexuala(6-7 luni) cu prima mea prietena, dar jucaria ma face de ras. Pe scurt, nu am erectie, iar atunci cand am, am pentru cateva secunde(nu exagerez). Au fost si multe dati cand am avut erectie si a fost ok, dar si atunci o pierdeam de cateva ori. Sincer, nu stiu ce sa mai fac, cedez psihic... Aveti idee din ce cauza se intampla problema asta? Cum as putea sa o remediez? Ce solutii am? Astept raspunsuri!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa tio freci mai des ca sa reziste mai mult, altfel nu rezolvi nimic, sau ai emotii tie frica de umezeala unde trebuie so bagi

| moto750 explică (pentru mgtow):

Mulțumesc pentru răspuns, dar cred ca nu ai înțeles întrebarea mea.

| Violleta2022 a răspuns:

Anii de masturbare excesiva au dus la lipsa erectiei cand esti cu o fata.
Totul este controlat de creier!
Daca vei inceta sa te mai masturbezi atat de mult, vei vedea ca ai erectii mai indelungate si posibile cu o fata.

| Emilian65 a răspuns:

Singura cauza pentru care nu ai erectie cand vrei sa faci sex este masturbarea in exces.

| moto750 explică (pentru Emilian65):

Este posibil... Și cum pot remedia problema asta?

| RKBlue a răspuns:

1)Prea multa masturbare.
Renunta de tot la masturbare si filme porno pentru o luna, cel putin.
2)Bea destula apa.
3)Poate esti gay.
4)Pot exista si probleme naturale, dar nu prea cred, caci nu sunt atat de dese.Ai putea sa mergi la un medic urolog(asta cand se poate, caci na, corona...)

| moto750 explică (pentru RKBlue):

Ma amuză răspunsul tău, și anume nr 3, glumețule/glumeato. Te asigur ca nu sunt.

| RKBlue a răspuns (pentru moto750):

Ok.
Atunci,poate bi?

Exista si posibilitatea ca ea sa nu te excite. Daca nu e atractia fizica, cam greu sa trezesti marinarul(ok, asta mi-a iesit bine laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, te rog raspune-mi sincer si fara minciuni ca sa te pot ajuta.
Spune-mi, te uiti la pornografie? In acesti ani, te-ai masturbat inainte de a fi cu prietena ta de acum? Ai facut masturbarea si pornografia?
Daca nu imi raspunzi sincer nu te pot ajuta.

| moto750 explică (pentru anonim_4396):

Da. Nu am de ce sa mint. As putea spune poate un pic prea mult, din păcate...

| QuaTeam a răspuns:

Laba e mereu o soluție?

| moto750 explică:

Edit! Atunci când obțin o erectie și pun prezervativul, erectia se pierde în scurt timp. Dacă nu pun prezervativul, de obicei nu pierd erectia.