| anonim_4396 a întrebat:

Salutare natiune! Deci asa s-o iau pe rind.Prietenul meu cu care sunt de 10 luni si jumate, aseara a fost la mine sa ma vada fiindca invata in alt oras deja, si ne vedem o data in saptamana, minim odata in 2 saptamini.Se comporta frumos cu mine si totul era bine. Ceva s-a iscat intre noi pe planul intimitatii si eu m-am suparat pe el, apoi el m-a luat cu binisorul si parca totul trecuse.La un moment undeva cinta o piesa cu cuvinte "te iubesc". Si el a inceput a-mi zice te iubesc(ceea ce el a zis ca niciodata no va face)si apoi m-a luat in brate si mi-a zis"Te iubesc mult, enorm de mult, da sunt uneori mai rece cu tine dar asta e doar ca tu sa nu te urci in cap la mine daca o sa-ti arat toata dragostea mea". Am ramas socata de aceste vorbe e prima data decind aud asa ceva de la el.In tot acest timp decind sunt cu el, niciodata in fata nu-mi zicea te iubesc si acum na, mi-a zis-o. O intrebare pentru voi cum credeti e doar o vrajeala sau sunt cuvinte spuse adevarat? Suntem la distanta de citeva saptamini, si stiu ca acolo ar putea avea pe altcineva findca el e mereu in acel oras. L-am intrebat daca ma va astepta si pe mine ca peste 1 un vin si eu cu el la invatat si o zis ca "DA". Sa-l cred sau nu?(mentionez ca am prietenit doar, la ceva mai mult cum ar fi sexul inca nu am ajuns)

Răspuns Câştigător
| dariaelena a răspuns:

Da e sincer cu tine si te iubeste.Chiar daca sunteti la distanta, asta nu e intotdeauna o problema daca exista comunicare intre voi.E foarte important sa comunicati si daca inca nu te'ai culcat cu el si te'a asteptat e inca un gest prin care ti'a demonstrat ca te iubeste sincer.

3 răspunsuri:
| bia0000 a răspuns:

Daca este sincer sau nu numai tu iti poti da seama din actiunile lui,din grija pe care ti-o poarta, din cate e de afectuos cu tine si eu cred ca ti-a zis "te iubesc" din toata inima, chiar te iubeste si nu te foloseste dovada este si faptul ca inca nu ati intretinut relatii sexuale(parerea mea)
deci ai incredere in el si urmeaza-ti inima

| Flowwz a răspuns:

Te iubeste cu adevarat, da-i o sansawinking nu ve-i regreta

| Cioskchovik a răspuns:

E vrajeala, iti spun eu in calitate de baiat, nu in calitate de fata cum sunt celelalte raspunsuri.
Un baiat nu este deloc sensibil ca o fata, de-asta nu-i sta in fire sa pronunte "te iubesc". Dar atunci cand este indragostit, se simte altfel, simte ca acele cuvinte chiar poate sa le zica si vrea sa le zic, dar doar persoanei potrivite. Daca iti spune asta din cand in cand inseamna ca, chiar te iubeste cu adevarat, daca nu iti spune, este oriunde sub( cel mai probabil tine la tine). Uita-te pe fata lui cand spune asta, cand n-o spune din inima o spune fortat, si are alta fata, parca doar gura spune te iubesc si fata spune ca nu. Poate o sa-ti fie de folos, tine minte ca baietii sunt foarte diferiti fata de fete, asa ca nu cere sfaturi de la fete, intreaba un baiatwinking.