| iulia90 a întrebat:

Mi am inceput viata sexuala, si am inceput sa ma cam ingras, si asta ma cam ingrijoreaza, partenerul meu nu a ejaculat niciodata in interior, si s a protejat, iar prezervativul nu s a rupt, si nu s a intamplat nimic in neregula. Dar eu sunt ingrijorata. E posibil sa raman insarcinata? Va rog raspundeti.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foarte posibil sa ramai insarcinata daca nu folosesti prezervativ in toate contactele sexuale. Ingrasarea nu e un semn de sarcina, dar pentru linistea ta, fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata. Si, daca n-ai fost deja, du-te la ginecolog.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu. Stai linistita. Daca te-ai ingrasat si nu-ti place lucrul asta tine o dieta, ai grija cat mananci si cand mananci si fa un pic de sport.

| albastrel a răspuns:

Daca v-ati protehat suta la suta nu ai cum sa ramai insarcinata! cat despre faptul ca te-ai ingrasat este datorita faptului ca ti-ai inceput viata sexuala. unele fete se ingrasa, altele slabesc...eu una am ramas la fel...nu m-am ingrasat, nu am slabit...in schimb prietena mea s-a ingrasat foarte mult ...depinde de organismul fiecaruiawinking

| antonelk a răspuns:

Nu stai linistita cand iti incepi viata sexuala se poate sa te ingrasi sau sa slabesti sau sa ramai asa deci poti sta linistita ca nu esti insarcinata :*

| antonelk a răspuns:

Si daca stai tot cu frica mai bine i`ati un test de sarcina sa fi linistita da nu esti insarcinata dar sa vezi utu cu ochii tai bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va multumesc ca ati raspuns.:*:*:*

| madalina88 a răspuns:

Pai fiecare organism difera de la om la om acum eu am sa te intreb pe tine ce varsta ai daca nu te superi nu de alta dar iti pot spune mai multe lucruri daca esti o fata sub 18 ani este normal pentru k atunci se fac niste dereglari hormonale adica mai pe intelesul dintr-o fata incepi sa devii "femeie" nu ai de ce sa te sperii este normal mai cu seama k ai spus ca vatzi protejat dar cum am mai spus mai sus fiecare organism difera de la femeie la femeie... unele se ingrasa altele slabesc