| Andu96 a întrebat:

O sa pun si eu o intrebare adresata fetelor. Mai exista fete (oare) carora le plac baietii "cavaleri" sau "gentlemeni" care nu arata ca Ronaldo sau Beckham? Baieti carora puteti sa le spuneti ca sunt romantici fara sa faceti glume pe seama asta? Baieti care atunci cand spun :"Imi place de ea." se refera la faptul ca o iubesc si o spun sincer. Baieti care nu folosesc expresii de gen:"M-am pus cu aia; E buna" s. a. Chiar vreau sa vad ce raspunsuri sunteti capabile sa dati

Răspuns Câştigător
| Samarra a răspuns:

Daa, ador genul asta de baieti, dar pana acum n-am intalnit niciunul. As da orice ca să intalnesc unul asa cum il descrii.romantic, care in loc sa dea banii pe o punga de chips-uri sau o doza de Cola sa cumpere un trandafir pentru fata iubita. :X

| الملاك a răspuns (pentru Samarra):

Samarra genu asta am fost mereu, si in loc ca fata sa ma aprecieze mai tare ma facea sa sufar, tanjesc sa cun o fata care stie sa aprecieze, nu ma intereseaza frumusetea ei, dar degeaba imi doresc ca ce intalnesc mereu is fete care spun ca vort te fac sa fi cu ele si apoi vezi ca sunt cu totul altfelsad

21 răspunsuri:
| Paula007 a răspuns:

Cand te referi la baietii aia sensibili si amabili si draguti din descrierea ta, vrei sa pui accent pe trasaturile lor morale pozitive, ca fetele sa ignore si faptul ca sunt urati, sau usor mai. prostuti? pentru ca, sa ti-o spun "pe aia dreapta"am observat in jurul meu, un fenomen in ultimii ani... fetelor nu le mai plac acest gen de om/baiat/barbat. iar celor care le plac, fie sunt inca mici, fie sunt urate, fie au fost izolate. explicatia : efectul de turma care le invata de mici, ca daca esti amabil esti prost, daca umbli cu unul dragut, care nu tipa si se da in spectacol prin diversitatea de injuraturi din vocabularul lui, atunci nici tu nici el nu sunteti cool. si prin urmare riscati sa ajungeti amandoi batjocoriti de altii care nu se feresc de comportamentul descris mai sus. ce incerc sa iti explic e ca majoritatea fetelor din ziua de azi cauta baieti care sa se impuna printre oameni printr un mod sau altul. daca o fac prin inteligenta si sarm, e ok. dar si daca o fac prin amenintari si violenta e la fel de bine. pentru ca ele vor doar atentie si siguranta.hee hee) suna dur dar e din pacate adevarat pentru 80% din generatia adolescentilor cu varste cuprinse intre 11-16 ani si a celor peste 16 ani.

suntem "capabile" sa dam multe raspunsuri, de la cele mai compatimitoare pana la cele mai indignate laughing))

| FrozEenSoul a răspuns:

Sincer? mai exista dar sunt rare straight face dar dumnezeu m-a ajutat sa gasesc o fata dinaia :X si ii multumesc (incerc cel putin ma stradui sa raman cam cum era odata : Flori, iubire, romantism / ETC) pawinking

| MyFirstLove a răspuns:

@Andu. Fetele asta cauta la baieti dar cati baieti mai sunt asa?,, un ex. stai cu pr de mana trece una si zice -Mama ce buna ii si nu stiu ce- voi chiar nu ma puteti abtine. [.]

| Nocturne0 a răspuns:

Prima data nu sunt fata dar vreau sa raspund...
@andu si eu sunt un gen mai romantic chiar daca sunt si mai timid...
nu obisnuiesc sa cumpar flori decat persoanelor importante (adica nu dau flori la fetele din clasa dar sunt romantic cu cele care merita). Deci astfel de baieti se gasesc.
Deasemenea nici eu nu am prietena pentru ca nu vreau o aventura sau sa alerg dupa o fata sa par un disperat.

Si nici mie nu imi place sa injur si mai ca m-am certat cu cel mai bun prieten pentru ca ma intreba de orice fata despre care vorbeam daca e buna, daca are sani etc.

| florynna93 a răspuns:

Sunt fete care isi doresc un asemenea baiat, dar mai exista asemenea baieti sau sunt doar vise?

| الملاك a răspuns (pentru florynna93):

Eu sunt sigur ca mai exista asemenea baieti, de aceea ma si uitam pe topicul asta is curios tare fiindca ce am nimerit mereu au fost dezamagiri, si m-am comportat mereu cat am putut de frumos, dar inca spersad

| Keepitpink a răspuns:

Normal.in ziua de azi relatiile serioase se gasesc mai greu.mai ales sincere.cand in schimb toate sunt dupa bani si nu dupa dragostea adevarata:*

| EmHinoki a răspuns:

Da exista. Dar sunt foarte...rare ca sa spun asahee hee. Cred ca comportamentul unei fete este instignat de cel al baietilor. Iti dai repede seama ce vrea o fata dupa felul cum vorbeste. Sunt unele fete pentru care baiatul perfect inseamna frezat, smecher b-) si alte d.astea si pentru altele inseamna un baiat finut, care stie sa vorbeasca fara sa toarne 9323982 de vorbe/minut :d

Răspuns utilizator avertizat
| fluturascolorat a răspuns:

Cred ca in adancul nostru toate vrem un baiat ca asta.Insa daca baietii au ajuns cam fustangii, trebuie si noi sa ne comformat si sa nu mai punem suflet in relatii.Cred ca baietii pe care ii descri tu sunt foarte rari in ziua de azi.

| BiuL a răspuns:

Daaa, eu mereu am sustinut ca cel mai important ppt un barbat e modul in care se comporta. Poate sa fie fat frumos, milionar in euro daca ar comportamenul unui taran. Eu tin mult la imaginea mea si m-as simti extrem de prost sa fiu vazut cu un baiat care sa foloseasca expresii de care spui tu acolo, dar asta e pararea mea, stii cum e, gusturile nu se discuta. Oricum am vazut ca barbatii mai in varsta gen 30 de ani stiu sa se poarte si cu cei tinerei e mai problematic, nu prea stiu ce inseamna bunele maniere

| mirunikaiubirica a răspuns:

Daaaaaaaa,mie imi plac,sau mai bine zis adorrrrrrrrrrr genul asta de baieti, dar ma rog parca nu mai exista pe fata pamantului, adica de obicei vezi numai purcei si nu genul asta de baieti asa cum il descrii tu...

| الملاك a răspuns (pentru mirunikaiubirica):

Sa stii ca exista, de asta ma si aflu pe topicul asta, m-a atras aceasta conversatie din cauza ca si eu trec prin multe dezamagiri din partea fetelor, fara sa gresesc cu ceva in afara faptului ca tin la pers cuc are sunt si ma stradui sa o fac fericita cat pot eu de mult

| Nobodies a răspuns:

Si eu ador genu ala...dar rar dai de asa cevastraight facedoamne cand ii aud pe cocalari aia ca zic "ce buna e.sau ce as F***o. sau orice chestie urata. spusa x( nu'i suport.

| MarRuSiK a răspuns:

Nu vreau sa ma laud sau sa creada lumea ca m-am bagat si eu in vorba.Eu sunt un baiat de genu acesta cand am o prieten tin la ea o iubesc cum a spus si samarra decat sa iau un chips sau o cutie de cola mai binee ii iau ei un trandafir :X:X...niciodata nu mi-a placut sa fluier o fata pe strada sau sa zic chesti de genu "mama uite ce bine arata aia sau ce buna e". Acum cei mai multi baieti vor sa imite tot felul de jukatori sau cinee stie ce alte specimene laughing

| Andu96 explică:

@Samarra nu e un mod modest de a spune de asta, dar eu ma consider un baiat de genul asta. Ca de exemplu eu la fiecare sfarsit de an dadeam flori la fetele din clasa. Azi de exemplu i-am cumparat un trandafir mamei mele fara nici un motiv. Si da, i-am luat mamei mele pentru ca la "onorabila" mea varsta de 15 ani(aproape) nu am prietena. Nu am tocmai din cauza faptului ca eu ma comport frumos cu ele si cu cei din jur, nu injur si asta ma face, nu stiu de ce, sa arat ca un fraier in fata lor. Daca ai vreun sfat pentru mine astept un mesaj.

| didi12 a răspuns:

Ce ai descris tu acolo sunt basme.Sincer,cred ca te uiti prea mult la filme.Da,normal ca mi-ar place un baiat care sa ma respecte si asa mai departe, dar parca te-ai plictisi daca ar fi asa cuminte, ca sa zic asa.Adica totusi,orice baiat mai intoarce capul dupa o fata, chiar daca ar prietena, pentru ca astia sunt baietii.Si daca se uita, asta e, doar cu privirea ramane.Sigur,asta sa nu devina obisnuinta.Parca nu e relatie daca nu esti gelos un pic,nu crezi? La capitolul "cavaleri" sunt destui de multi baieti asa, chiar daca cateodata nu-si arata latura asta. Faza cu "imi place de ea", nu sunt de acord.Prin placut eu inteleg simpatizat, cand placi(sau simpatizezi) pe cineva, il iubesti?:-sNu.Bineinteles,asta depinde de relatie,cat de avansata e.Dar daca ar fi la inceput...Iar genul de baieti "M-am pus cu aia" ii displac,insa daca spune despre o fata ca e buna,treaba lui,dar nu de fata cu mine.laughingCi pur si simplu ar putea sa-mi spuna ca o considera o fata frumoasa,nu "buna". Aici chiar nu as avea nimic impotriva.
Nu stiu,eu ti-am spus ce am gandit,pentru ca sincer,habar n-am pe cine ai descris tu acolo, ca baieti asa, nu exista.Sau poate ca da,dar stii cum e, daca nu ai vazut, nu crezi.

| ralucaxx a răspuns:

Exista daaa, ador genul acesta care sa fie ''gentalmeni'' nu genul de baieti de cartier cu chestia ca zic imi place i se refera doar la o seara cu ea o aventra mai bine gentalmen si sa fii 1 an si ceva cu el decat astialalti care vor doar o aventra de o noapte cu tine :*:*

| الملاك a răspuns (pentru ralucaxx):

Da,si eu crede4-am candva in vorbele fetelor,pana am ajuns sa fiu dezamagit de toate, cand speram si visam la ce e mai frumos te lasau balta pentru altul, dar inca sper, nu stiu ce rost ar avea viata fara cineva langa tine, nici nu imi mai pasa de cum arata, stare materiala nimic,(

| auranebunatica a răspuns:

Dap mie imi plac as vrea sa am LG mine un baiat care in loc sa am plimbe cu masina sa ma duca in parc pe jos care in loc sa ma duca intr-o vacanta scumpa sa priveasca sub clar de luna, care in loc sa-mi cumpere un cadou scump sa vina cu trandafirii rosii la mine