| Manuel86 a întrebat:

Salutare, salutare
Am si eu o intrebare, Daca se ejaculeaza in vagin oricat de putin femeia simte?
Multumesc mult si frumos!

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vai de ea...

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care cantitatea de sperma este foarte mica femeia nu va simti nimic.Raspunsul se refera strict la intrebarea ta. Dar nu este suficient pentru instalarea unei eventuale sarcini, cu atat mai mult nu se impune administrarea pastilei de a 2-a zi.Aceasta se administreaza doar la indicatia medicului ginecolog, sub supraveghere si doar in cazul in care probabilitatea unei sarcini este de 100%. In cazul in care prietena/iubita nu se afla in perioada de fertilitate maxima probabilitatea instalarii unei sarcini devine improbabila.Pentru a nu face o prostie cu urmari greu de apreciat/imaginat va sfatuiesc sa apelati la serviciile unui medic ginecolog. Nu va jucati cu bomba!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Daca eu as fi sigura 100% ca am șanse sa rămân însărcinată, nu pot sa iau pastila de a doua zi? Ar trebui sa aștept pana ma programează medicul si apoi sa o iau(cu toate ca nu va avea nici un efect).
Mi se pare puțin improbabil.
Oricum, da stiu ce îți poate face această pastila, dar crede- mă ca, pentru o fata care nu își dorește o sarcina, ar lua si 5 pastile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru Raluca803, poate tu ai aprecia corect dar ma tem ca marea majoritate sunt complet pe dinafara si fiecare face cum il duce capul ceea ce este total gresit.""Capul face, capul trage"" zice un proverb. Mai nou :"Capul face, curul trage" Suferi dacă nu judeci când faci un lucru. Medicul are un rol major dar daca tu consideri altfel e treaba ta.

| T0T a răspuns:

Depinde.

| Emilian65 a răspuns:

Oricat de putin ai ejacula in vagin, femeia simte aceasta ejaculare si te atentioneaza sa iesi afara sa ejaculezi.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

De ce? Vrei sa o lasi gravida fara sa afle?

| Manuel86 explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu, nu Doamne fereste....nu suntem inca pregatiti si cred ca am facut asta. O sa ma duc sa-i cumpar pastila de a 2-a zi.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Manuel86):

In prima faza si tu ai fost tare inconstient, dar si ea ca a acceptat.Nu era obligatorie ejacularea ca sa ramana gravida.Acum daca esti sigur ca nu te-ai retinut atunci da-i inainte cu pastila.Desi e o bomba hormonala.

Răspuns utilizator avertizat
| DroGhys a răspuns:

Daca este o cantitate mica nu simte.
Intr-adevar e mai bine sa te duci la un medic cu ea dar poti intreba si la farmacie niste indicatii. Asta pentru ca tu nu prea ai timpwinking

| alex310 a răspuns:

Da