| ȘmecherițaMoldovencă a întrebat:

Salutare, sint fata si am 17 ani si 5 luni si recent am facut pentru prima data dragoste. M-a durut extraordinar de mult, insa am stat cit mai posibil relaxata si pot sa zic ca e ceva placut happy. Insa de o data nu a curs nici un pic de singe, deja terminasem tot si nici urma de singe. Iubitul meu se gindea ca poate nu eram virgina sau ceva de genu, dar dupa ce am urinat a curs foarte putin singe si asta a fost.MAI MULT NU A MAI CURS. Trebuie sa stau cu grija daca nu a curs singe? De ce nu a curs singe? Iar iubitul meu cind a intrat in mine a simtit sau nu ca eram virgina?

Răspuns Câştigător
| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Peste tot scrie in orice articol, ca nu este obligatoriu sa curga sange sau ca va curge cu galeata. Fiecare femeie e diferita si "reactiile" sunt diferite. Probabil himenul tau a fost mai elastic sau prietenul tau a fost foarte grijuliu, si totul a decurs foarte incet. Si da normal ca ar fi trebuit sa simta ca erai virgina, ca era ceva acolo ce il impiedica. Asta ar fi trebuit sa o vorbesti cu el.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu a intrat cu buldozerul si cu penisul banuiesc ca da sau las ca il vom intreba noi bine, normal ca a simtit ca era mic vaginul

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai de ce să te îngrijorezi :)

Nu cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa-ti curga o galeata de sange, iar baiatul, daca are ceva experienta, si-a dat seama de realitate, daca nu, nu! Nu uita insa ca voi ati facut sex, nu dragoste!

| Alcyon a răspuns:

E posibil ca himenul tau sa nu se fi rupt complet. Uneori se rupe abia la o partida mai intensa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa simta ca esti sau nu virgina. Din cauza asta toti fraierii cred ca nu esti virgina daca nu-ti curge sange. Si unele au piticul asta pe creier. Putini se gandesc ca e himenul elastic sau ca a fost rupt. In fine, n-ai de ce sa-ti faci griji ca n-a curs sange. Zi mersi ca nu ti-a curs si nu te-ai complicat. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu scruge sange nu o iau de nevasta nici eu

| Xpressurself a răspuns:

T-a durut si pentru ca esti stramta, vaginul insa se dilata daca ii spui si lui sa iti faca un preludiu mai lung pana simti ca te relaxezi suficient. Jucati-va vreo 15-30 inainte sa incepeti si spune-i sa se miste incet, cu pauze in care doar sa stea inauntru fara sa se miste pana ajungi sa il poti primi asa cum vrea el.
El nu simte ca esti virgina decat ca intra greu, dar tot asa se intampla si daca o fata e strampta sau el o are prea mare pentru ea deci nu trebuie sa fie virgina.
Ideea e sa vorbiti unu cu altul despre ce simtiti si sa cautati solutii impreuna.

| lucifer12345678 a răspuns:

Este posibil sa fii penetrata si sa fii tot fata mare depinde de himen si de baiat
sa nu uitati de preludiu.este foarte important.astept raspuns

| lucifer12345678 a răspuns:

Sa nu uiti de preludiu este f.important
este oca si o lubrefiere naturala
nu te va mai durea

| Popa_Iulian_1983 a răspuns:

Nu curge la toate fetele mult stai calma, iar iubitul tau a simtit