| bostan22 a întrebat:

Sunt nou pe aici si am o problema.Sunt de 6 luni impreuna cu o fata am facut dragoste o data, dar cand vine vorba sa o mai facem...ma ia ca se teme ca nu stiu ce e stresata.
A fost protejat, am ejaculat afara, i-a venit stopul 2 luni la rand la timp, a facut si test...si ea tot nu e convisa ca nu e.
Nu stiu ce sa mai fac, m-am cam saturat, de despartire nu se pune problema nici de la mine nici din partea ei, pentru ca ne iubim, cel putin asa spune ea. Ce credeti cum as putea sa o conving sa o faca fara retinere? sau credeti ca ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| ancikutz16 a răspuns:

Daca ati vorbit si ea nu renunta la idee ca nu vrea s-o mai faca atunci abtine-te si tu, totul va veni de la sine! Poate e nu a fost pregatita de a-si incepe relatia sexuala dar s-a gandit ca ai putea s-o parasesti pentru ca te-a refuzat! Daca tii neaparat sa mai aveti reletii sexuale atunci asculta-mi si partea a doua a parerii: cred ca prietena ta nu e pregatita moral pentru o relatie sexuala, convinge-o sa vorbeasca cu un psiholog( nu are nimic de pierdut), e singurul care ar putea sa o ajute sa depaseasca bariera in care se afla! Mult succes!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se simte pregatita psihologic. Daca o iubesti, asteapt-o. Dar nu cateva luni ci suficient. Iti propun s-o mai intrebi dupa ce trec 6 luni de ultima data cand ai intrebat-o. In acest interval, sa nu faci nici cel mai fin apropo legat de sex.

| dan_2834 a răspuns:

Te iubeste.Daca nu vrea sa faca dragoste cu tine, nu inseamna neaparat ca nu te iubeste.Poate nu i-a placut. Poate ca a fost prima data pentru ea cand ati facut si a durut-o. Poate ii e teama sa nu o mai doara.sau nu stiu.Mai bine discuti cu ea sa vezi ce se intampla.Sunt sigura ca o sa iti spuna.Trebuie sa ii zic sa aiba incredere in tine si sa vorbiti deschis fara nici o retinere.Asa se face intr-o relatie si poate ca situatia o sa se imbunatateasca.baftawinking

| cOnTexT a răspuns:

Nu am citit aburelile de mai sus, ca precis iti spun sa "vorbesti cu ea" sa ai rabdare si alte tampenii...
Asculta la mine, asteapta momentul si actioneaza, o saruti pe gat, dupa ureche si dupa aia cobori mana mai jos... asculta la baiatuwinking

| Mayar a răspuns:

Mai, esti culmea, ea nu face nu ca nu te iubeste, dar ea e fata, pune mai mult accent pe sentimente, nu pe sex, deci e si normal sa se teama, nu o forta daca o iubesti, ca si eu am patit tot asa, ca ma tot presat iubitu, si am facut-o, dar numa pentru el si mie nu mi-a placut. Decat sa faca din obligatie si sa se simta prost si aiurea, daca o iubesti nu o forta. tocmai fiindca te iubeste, pentru ea conteaza mult mai mult sentimentele decat placerea fizica.

| RDMaiu a răspuns:

"cel putin asa spune ea", tu sti ce simti, nu ea. Trebuie sa vorbesti cu ea si sa-i spui poate exact ce ai scris aici. Asculta si partea ei si trebuie sa se rezolve. Din cate vad se poate ca ea a fost speriata de ceva, poate a auzit ceva povesti sau a vazut ceva prostii pe net s.a.m.d Vorbeste cu ea, creeaza momente tandre, romantice, fa-o sa te vrea, dar inainte rezolva dilema" De ce te-ai speriat?" Numai bine

| bostan22 explică:

Mi-a spus de multe ori ca ii venea sa se urce pe mine, dar cica se abtinea ca se teme, iar eu...tot cu buza umflata am ramas ca intotdeauna.

| bostan22 explică:

De vorbit am vorbit de N ori la puterea N,deci asta iese din calcul, si da pentru ea a fost prima data, eu 18 ani ea 18 ani

| biutza14 a răspuns:

Pai,stii cum e cu fetele? trebuie sa ai rabdare cu ea... poate ii e frica de ceva.dar cel mai corect este sa vb ca ea foarte deschis despre acest subiect, sper ca am fost de ajutor cu ceva...sh ai rabdare ca ea.