| Anonim00001361 a întrebat:

Salutare TPU,

As vrea sa cer niște păreri.
Azi am făcut sex prima oara cu o nimfomana. Problema este ca in timpul actului, penisul nu avea o erecție mare cum era când ma uitam la filme de adulți. Actul in sine a durat 40 de minute si mie nu mi-a venit sa finalizez. Eu ma masturbez de 2 sau 3 pe zi si ma termin in câteva minute. Credeți ca este o problema mare ca ma uit asa mult la filme porno?
Niște sfaturi pentru a 2 a partida de sex, cum as putea sa am o erecție mai buna.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RogerRon a răspuns:

Legat de frecventa masturbarii nu sunt probleme din cate stiu eu, cel putin nu majore, poate psihologic nu e prea ok iar timpul pierdut masturbandu-te de 3 ori pe zi poate fi folosit mai eficient. La fel si cu filme porno timpul ar putea fi folosit mai eficient pe filme mai bune. Incearca maxim o data pe zi, sau la 2 zile, dar daca uneori nu poti sa te abtii e ok nu iti face probleme.

Acum sfaturi pentru partida de sex, mi s-a intamplat si mie in trecut si ce functioneaza la mine:
- nu te masturba si nu te uita la filme porno cu minim 1-2 zile inainte de sex, pentru o erectie solida si ca sa iti vina sa finalizezi cu usurinta
- fa sport exercitii ceva neaparat cu cardio in ziua cu sexul (cel mai bine), sau cu o zi inainte. De exemplu jogging, inot, etc. Daca faci activitate fizica regulat e si mai bine.
- e recomandat sa mananci carne in zilele anterioare, hrean si sa eviti dulciuri sau alimente cu estrogeni/fitoestrogeni, de evitat berea care are multi fitoestrogeni.
-daca nu ai timp sa faci punctele de mai sus sau daca nu functioneaza, daca nu ai probleme cu inima pentru ca iti va creste pulsul putin, poti lua de la farmacie 'maraton forte' sau alte medicamente din aceasta categorie. Acestea iti vor da o erectie beton si prelungita, la cea mai mica stimulare sexuala. Daca esti tanar sa nu iei mai mult de o pastila inainte de sex pentru ca sunt puternice, si sa iei doar pentru sex si nu 2-3 pe zi cum scrie pe prospect(cred ca prospectul este pentru barbati batrani intrucat eu am incercat cand eram tanar cand am facut sex cu 2 fete in acelasi timp sa le impresionez si cu o singura pastila am avut erectii aproape tot timpul in urmatoarele 24 de ore si cu greu puteam sa mi-o mai culc).

| doctorandus a răspuns (pentru RogerRon):

Serios? Pierde 15 minute/zi cu trei labe?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea excesiva duce la probleme cu erectia si imposibilitatea sa intreii un act sexual normal, cum s-a intamplat in cazul tau, cu acea prostituata.

Masturbarea sanatoasa este de 2-3 pe SAPTAMANA si va trebuii sa renunti la pornografie, daca vei vrea vreodata sa faci sex cu o femeie reala.

| dullcat a răspuns:

Buna.Este o problema in momentul in care iti afecteaza viata sexuala.Totul porneste de la creier si daca atunci cand vizionezi filmele alea experienta se reduce doar la stimuli vizuali, o partida normala de sex trebuie sa fie stimulanta atat din punct de vedere vizual cat si fizic.Deci las-o mai moale cu filmele xxx si da-i creierului o pauza.

| Emilian65 a răspuns:

Lasă-te de masturbare și totul va fi ok. Dacă mai continui cu masturbarea în exces, curând vei deveni impotent.

| sammie a răspuns:

Sfatul meu e să lași actul maxim 30 de minute cum e recomandat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Ceea ce vezi in filme porno nu corespunde cu realitatea.

| Ralf71 a răspuns:

Nu te mai masturba pentru ca te obisnuiesti asa si evita sa te uiti la filmele porno pentru ca daca vizionezi multe filme porno vei avea o realitate deformata.