| efimash a întrebat:

Salutare tutoror, cer ajutorul dumnevoastra la toti.

Deci am o problema. Sunt cu prietena mea de aproape 3 ani, si de un an si jumatate am inceput a avea relatii, am avut de obicei relatii cu prezervativ, la inceput ejaculam repede dupa un timp deja prima partida cu prezervativ 2 minute apoi a 2 partida 5 minute a 3 partida 10 minute. Dar am avut am azi relatii fara prezervativ, deci am ejaculat prima partida 10 secunde si urmatoarele 2 partide maxim 40 secunde, maxim 1 minuta. Sunt, confuz de ce asa repede am ejaculat. Vreau sfaturi si cum pot sa ma abtin mai mult cind facem sex fara prezervativ

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Pai simplu, trebuie sa o faci de mai multe ori, pana te obisnuiesti si o sa te tii mai mult, important e sa o faci pe ea sa simta placerelaughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Tot asa progresiv. Acum ejacularea aceasta atat de rapida se pare ca e pe fond emotiv fiind ceva inedit care induce un sentiment de teama. Dupa cateva exersari vei reusi sa inlaturi emotiile induse de sexul facut astfel si va dispare si sentimentul de.

| SkyPilot a răspuns:

Pentru ca esti mai excitat. O simti mai bine fara prezervativ, senzatia e mult mai placuta.
Te poti educa sa te opresti cand simti ca esti aproape de a termina. Unora le merge sa se gandeasca la altceva si sa micsoreze ritmul. Iti va lua 2-3 saptamani dar vei vedea destul de rapid rezultate.