| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!
Astăzi, la școală, am mers cu o fată prin curtea școlii vreo 2 pauze.
Totul a fost OK, prima pauză a fost totul normal...
...dar a 2-a pauză, când am intrat în școală cu ea, toți se mirau și unii au început să râdă (colegii/prietenii mei), vreau să vă spun că sunt clasa a 9-a, și ea este tot clasa a 9-a (suntem din clase diferite).
Acum 1 zi nimeni nu prea știa de existența noatră, iar acum... cred toți să sunt cu ea.
Adevărul este că ea cred că mă place...și eu o plac puțin, dar dacă au colegii au făcut în halul ăla numai că am fost cu ea pe afară, nu vreau să îmi imaginez cum ar fi dacă aș fi cu ea.
Câteva detalii despre fată: Păi ce să spun, nu e nici frumoasă, dar nici urâtă, și poartă ochelari (cică ii se mai spune bety, deși nu mi se pare că arată ca o "bety")... nu a mai avut prieten până acum.

Aș dorii niște sfaturi, nu știu ce să fac?
Adică, dintr-o dată am devenit cam populari (ținta bătăilor de joc).

Rog răspunsuri cât mai serioase, rămân dator. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Misspink12 a răspuns:

Daca tu o placi nu mai conteaza ce spun alti... uite poate nu e frumoasa dar inauntru sigur este si nu ma refer la organism ci la suflet... sper sa intelegi ca nu conteaza ce spun prieteni tai sau colegi daca vai va placeti nu conteaza ce spun alti!

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

In viata asta nu conteaza ce spun altii
nu prea conteaza nici ce spunem noi acum, conteaza sa.ti urmezi inima si sa faci ceea ce te face fericit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totul tine de numere! Trebuia sa mergi prin curtea scolii vreo 247 de pauze!

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai. ce am mai ras la faza asta laughing

| DolsheBombonikTheo a răspuns:

Daca o placi nu conteaza ce zic altiii ai grija ca ceilalti sa nu te faca sa te porti urat sau ceva de genu cu ea. funda?

| hippy16 a răspuns:

Daca iti place de ea ignora parerea lumi si tot ce at putea zice ea. Sa nu te intereseze ca niciodata nu o sa poti sa ii multumesti pe toti. Fa ceea ce simti fara sa iti pese de altii. Succeshappy