| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor,

Numele meu este Ciprian (22 ani), și de câteva zile viața mea a fost dată peste cap (în sensul bun, bineînțeles). M-am îndrăgostit! După doi ani de singurătate!
A început ca o glumă. Mă aflam cu un prieten bun, și ca de obicei am trecut printr-un parc care îmi place foarte mult. Ea (21 ani) vinde înghețată. M-am dus acolo, și am inițiat o conversație cu ea. Am întrebat-o cum o cheamă, dacă îi place ce face; diverse. I-am cerut facebook-ul, dar nu a vrut să mi-l dea. S-a dus și prietenul meu la ea (nu i-am cerut eu asta!). Nu știu despre ce au discutat, deoarece nu eram prezent și nu l-am întrebat. Mai târziu mi-a spus că este „sictirită". După câte câteva minute merg din nou la ea și îi vorbesc. Mi s-a părut o fată inabordabilă. Am discutat ce am discutat, apoi am plecat. I-am spus că voi reveni. Aceste lucruri s-au întâmplat sâmbătă.
Luni, merg din nou la ea. Singur de data aceasta. Mult mai deschisă și veselă. Aveam o șapcă, mi-a spus că îi place, și i-am dărut-o cu un bilețel în ea: „Vrei să fii motivul meu?" și mai jos numărul meu de telefon. A fost foarte încântată. Mai apoi a început să facă inimioare și fel și fel de desene pe acel bilețel (dar nu peste ce am scris eu). Am rămas plăcut surprins. Am discutat diverse, am aflat că nu are prieten. Mi-a dat cerere pe facebook. Am stat cu ea până când a închis și a plecat. M-am oferit să o conduc până în stație, a acceptat. Aici am făcut o greșeală. La plecare mi-a spus la revedere, iar eu i-am spus „Dar nu mă pupi?", știu, nu trebuia să spun așa ceva! Dar nu m-am așteptat să se îndepărteze așa de repede de mine. Când a plecat s-a uitat după mine, m-am uitat după ea!
Ieri, am mers din nou la ea. I-am luat un trandafir roșu. Probabil nu s-a așteptat. Nu am pupat-o, însă mi-aș fi dorit. (Locul unde lucrează este împânzit de camere video, iar ca să o sărut ar fi trebuit să mă întind peste vitrine, și nu este voie, iar eu n-am vrut să îi fac probleme). A fost foarte încântată, doar că... parcă nu a fost așa de veselă ca luni. Nu prea am mai discutat și mai mult ne-am privit. M-a întrebat foarte des, de câte ori mă uitam la ea, „Ce-i?" și zâmbea, parcă ar fi așteptat să audă ceva. Am stat cu ea câteva ore, apoi am plecat. Mi-a spus că mă va suna, pentru că trebuie să am și eu numărul ei. Când trebuia să plecăm parcă niciunul dintre noi nu vroia. Am rămas câteva secunde și ne-am privit.
Aseară ne-am spus noapte bună pe facebook. Astăzi este liberă și mi-a spus că mă suna. Este trecut de ora 14 și niciun semn.
Parcă ar fi indiferentă, însă simt că există ceva. Eu sunt topit după ea, dar nu aș vrea să îi arăt atât de repede asta! Poate și ea simte ceva pentru mine. dar pe facebook, telefon nu vrea să îmi dea niciun semn.

Ce mă sfătuiți să fac? Aș vrea să îi arăt cât de mult mi-a intrat în inimă în aceste zile! Luni noaptea nu am putut dormi cum trebuie, m-am gândit la ea. Noaptea ce a trecut, mi s-a întâmplat la fel. Însă n-aș vrea să visez la ceva cu ea, dacă nu sunt convins că și ea își dorește ceva cu mine.
Sunt dispus să fac orice ca să îi arăt cât de mult o plac!

Vă mulțumesc pentru că ați citit aceste cuvinte!

Fundă pentru cel mai bun răspuns! Mulțumesc încă o dată!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa o intrebi direct daca vrea sa fie gagica ta altfel nu merita sa iti pierzi iluziile cu ea, eu am ani grei de singuratate dupa mine si cand una e interesata in mine sau in alt tip e mai insistenta, da multe semne ca sa fie cu el ba incepe conversatia si vorbeste mult, il suna, vrea sa iasa cu el. Dar asa sa te ti dupa ea nu merita, banii vorbesc in ziua de azi

| OnuOnulică a răspuns:

Salut!

Părerea mea ar fi să continui în acest ritm dar încearcă să nu mai fii chiar așa de îndrăzneț, las-o și pe ea să facă primul pas! Continuă să vorbești așa o perioadă și apoi întreab-o dacă vrea să fie cu tine. Din punctul meu de vedere nu ai greșit cu nimic, chestia cu pupicu poate a fost spus în glumă.
Oricum, baftă cu ea.

Numai bine!

| Doub a răspuns:

Vorbeşte cu ea, spune-i ce simţi. N-ai nimic de pierdut.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Dar nu da de ea laughing

"@CiprianG mai las-o o zi doua si mai dai un mesaj. daca nu te baga in seama, next. daca te placea iti raspundea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti prea disperat omule. ai o "dragoste" de aia de 14 ani. numai aia dau refresh la pagina de fb la fiecare 5 secunde ca sa vada daca au primit un mesaj nou. relaxeazate, amintesteti sa respiri. poate fata are probleme, sau pur si simplu nu are chef de nimeni, se mai intampla. nu de arunca asa cu capul inainte. ia-o mai incet. fetelor le plac baietii distanti nu astia morti dupa ele, chiar daca mint ca de aia vor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vă mulțumesc pentru răspunsuri!

Sincer nu știu ce să fac. Ieri a spus că astăzi mă va suna, însă nu m-a sunat. I-am lăsat un mesaj pe facebook, însă nu mi-a răspuns.
Voi îmi spuneți că sunt „îndrăzneț", „disperat", iar alții îmi spun că nu ar trebui să las timpul să treacă și să fiu puțin mai cu „tupeu".
Mâine, voi încerca să merg la ea să îi vorbesc. Eu cred că și-a dat seama de intențiile mele, și dacă aș fi ceva nepotrivit pentru ea m-ar fi oprit (spunându-mi). Nu credeți?

Răspuns utilizator avertizat
| IAmTheLegendary a răspuns:

Hei! Am citit TOT, si cred ca trebuie sa-i spui ca o placi, ca o iubesti extrem de mult.Asta as face eu daca as fi baiat.
Serios? Faza cu ~Dar nu ma pupi~? De ce a trebuit sa spui asta? Cred ca s-a speriat dar nu-o bai! Spune ce simti, si vezi cum v-a reactiona. happy