| Alex14i a întrebat:

Salutare tuturor. O intrebare dedicata fetelor. Fetele spun ca nu atrag atentia tare la frumusetea baiatului, dar ca sa fie cuminte, mai stiu eu alte chestii, intrebarea e ca ce va place mai tare la baieti, poate imi dati niste sfaturi cum sa atrag atentia unei fete care sa zic ca nici ia nu-i cuminte tare dar vrea baiat cuminte si asa mai departe

Răspuns Câştigător
| Sabyynna a răspuns:

De ce oare baietii nu inteleg prin ce ne referim cand spunem bait cuminte? Un baiat cuminte este acela sincer, care nu inseala, vorbeste frumos cu noi, cand e unu "buna" nu i se intoarce privirea dupa ea si nu isi vine sa-si dea palme, caraia ii place sa petreaca timpul doar cu noi.
Cum o cuceresti? Incepe prin a vorbi foarte mult cu ea si iau in gluma pe la spate in brate, fa-i complimente, daca ea e in aprpoiere uitatea mai insitent la ea, zambestei (un baiat care zambeste este foarte apreciat), dar cel mai important e sa ii fii fidel chiar daca nu sunteti impreuna. Trebuie sa ai rabdare si sa nu flirtezi cu altele!

7 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai fa-i pe plac. Se refera la baiat cuminte in sensul ca sa nu fi cu ea, si apoi sa te vada ca le iei in brate pe alte fete sau te bagi in seama cu altele.Conteaza sa fi TU insuti. Sa sti sa te faci placut. daca sti ca nu poti fi "cuminte" asa cum vrea ea, mai bine las-o in pace, decat sa iti bati joc de ea. Si conteaza si frumusetea, ca daca ea considera ca este frumoasa nu se uita la oricine. Bafta :*:*:*

| BlancaFantasma a răspuns:

Cuminte inseamna: sincer, fidel si dragastos.adica sa fi numai pentru ea, sa nu flirtezi cu alte fete si sa nu o minti!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Spune-i ca ai un cont gras in banca si sa vezi ce vine dupa tine.In general doar pe interes majoritatea.Si nu prea e OK sa te pui cu fete mai active ca dupa un timp tu o sa ai de suferit(zic din propria experienta). Succes

| Frumushica96 a răspuns:

Mdaaaaa de obicei toate fetele spun asa dar de obicei se uita si la frumusetea exterioara doar nu crezi ca s-ar combina cu un baiat de care nu i-ar placea dar fa-ti curaj si intreab-o ca un moare nimenikissdrept sa iti spun si eu am intrebat un baiat daca vrea sa fie cu mine si o iesit bine la final mult succes in continuarekiss

| Alex14i explică (pentru Frumushica96):

Pai nu arat rau, da ea intr-un fel atrage mai mult atentia la caracter, ea are un caracter greu

| Frumushica96 a răspuns (pentru Alex14i):

Poi incearca sa ii atragi si tu cumva atentia, nu neaparat la caracter dar la altceva...

| sadnessDeath a răspuns:

Hmm...pe mine ma atrag intr-un fel baietii rai, adica daca m-ar atrage cei buni, l-as parasii pe asta deci...cred caaa pentru a-i atrage atentia dai un biletel, bagai-l in cutia cu mancare(asta am facut eu cu colega-miu si am fost un cpl 3 luni),invit-o la dans(la discoteca din tabara,am facut asta tot cu ala)saaau daca se plictiseste de cei cuminti,fa-te rau! pe mine astia ma atrag! adica il plac mult si se vede ca si el e atras de mine,deci, puneti un cercel in ureche sau daca nu se plictiseste de cei cuminti, duceti-va intr-un colt din curtea scolii in pauza si sarut-owinking bafta!