| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor vin cu o problema pentru voi.
Eu de 4 ani sunt singur, singur in sensul ca in aceasta perioada nu am mai avut o relatie cu nici o fata.
In aceasta perioada insa am incercat sa imi refac viata personala insa din pacate am ajuns in punctul acesta sa fiu singur si dupa 4 ani.
Problema nu ar fi aceasta ci aceea ca eu in aceasta perioada si nici in prima relatie nu am reusit sa am contact sexual cu nimeni,absolut nimeni stiu ca veti fi unii care veti spune ca ai fost prost ca du-te la curve ca iti pierzi viata etc.
Insa va spun sincer nu pot face asa ceva sa pot sa merg la acele persoane pur si simplu nu pot.
Trecand peste asta am urmat absolut toate sfaturile tuturor sa ies prin oras,cluburi, petreceri etc. si din pacate iar singur.
Nu sunt un tip urat am 1.85 23 ani cu simtul umorului,civilizat,modest, foarte timid si respect pe absolut oricine atata timp cat sunt respectat.
Problema mea este si imi cer scuze pentru lunga povestire aceea ca in acest an mi-am propus sa fac sex cu o fata insa din pacate m-a tem ca voi termina anul la fel cum l-am inceput deoarece:
1.sincer m-am saturat in a mai cauta si spera deoarece dupa o gramada de incercari te saturi eu unul asta am patit.
2.am inceput sa am o foarte mare frica despre chestia asta numita sex si ma tem sa nu imi afecteze pe viitor sanatatea.
Va rog frumos fara batjocora daca nu vreti sa va treziti injurati laughing vreau raspunsuni civilizate si serioase.
Va multumesc

22 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistit, nu esti singurul care nu are pe nimeni, sunt multi care nu au pe cineva, sunt multi virgini, si nu au murit, nu se moare din asta, toate la timpul lor, nu te grăbii ca fata mare la maritat, ca dai peste o curvă si atunci o sa regreti toata viata decizia si alegerea facută, ai rabdare si asteaptă, ca vine ziua si pentru tine.

| RAY a răspuns:

Adauga o poza sa vedem si noi atractivitatea ta fizica

| Mussette a răspuns:

Cred ca ar fi cazul sa treci putin peste timiditate, nu mai ai 15 ani sa fi timid sa te bagi in seama cu o fata si sa dai frau liber sentimentelor. Pe de alta parte nu mai trai cu teama ca prin sfarsitul anului fara a avea o relatie sau a face sex. Ai 23 de ani, presupun ca nu incerci relatii cu fete sub 18 ani care ar putea sa refuze. Atata timpcat te apropii de o fata, mai mult sau mai putin, te faci placut de ea, tu o placi, ea da semne ca ar vrea, unde ar fi problema sa se ajunga si la sex?! Mai mult tupeu, in sensul bun si incredere in tine. happy

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Adevarul e ca omul nu atrage fizic nici o fata nu e vb de sufletul lui e vb ca posibil se intarneste cu fete frumoase care il resping ca de gasit ar fi gasit dar poate cauta gresit

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Uneori se intampla ca tu sa privesti in stanga ca aceea iti place, iar cea din tdreapta te place, dar nu iti place. Dar pana la urma, trebuie sa fie o intersectie ceva, asta daca nu vrea si cu sufletu in rai si cu ...in c...

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Nu mereu avem ceea ce ne dorim din pacate

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Prin perseverenta, ambitie, incredere si putin noroc, poti avea ce iti doresti. happy

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Nu poti face un om sa simta atractie fata de tine nu simte si asta e, poate atractie emotionala da asta e altceva

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Si de la atractie emotionala, daca stii cu sa faci sa decurga totul in favoarea ta, poti ajunge si la cea fizica.

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Daca s-ar face scoala in Romania dar nu se face ai aflat ca dorinta sexuala e una si iubirea e altceva, prima oara te atrage cineva fizic ca apoi sa simti ceva emotional, iubirea te face sa o vezi frumoasa din cauza serotinei din creier, in ce clasa esti?

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Am trecut de mult de clasa in care se invatau astea, caci am ajuns la facultate; anul nu cred ca e asa importantbatting eyelashes ...si ca sa fiu sigura ca imi zici si ceva de dulce in seara asta, cred ca ai vrut sa spui "serotonina". blushing

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Da serotonina mai gresesc si eu e noaptea, scade insulina, organismul elibereaza somnifere etc

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Tot ce e posibil, depinde de organism. Stiam termenul si banuiam ca asta ai vrut sa-mi sugerezi.

| PsihoSex a răspuns (pentru Mussette):

Bravo, micuto, bravo! Poate undeva, candva, bem si noi o cafea! Incepe sa imi placa cum raspunzi.

| PsihoSex a răspuns (pentru Mussette):

Mi se pare foarte cunoscut textul/povestea asta. Sigur nu a mai fost postata acum vreo luna, cu mici variatii, si sub alt nume?!
Daca nu, mergi ceva in urma la raspunsurile mele si ai sa gasesti tot ce trebuie sa faci ca sa ai sanse sporite in a-ti rezolva aspectul!
Success!

| Mussette a răspuns (pentru PsihoSex):

Multumesc! blushing Cand am descoperit eu acest site, era mai plin de substanta, chiar daa nu intrebai, aveai ce invata de la postarile de aici...acum vad zilnic intrebari cati cm, ca aia e marea durere in lumea asta, mai ales la 13-15 ani; chiar am si zis intr-un comentariu ca bine ca nu putem sa ne cantarim creierul, si sa innumaram sinapsele, caci de la o zi la alta, ar fi fost o scadere a cifrelor. Acum accentu e pe fizic, si desi unii incearca sa spuna altora ca nu asta e tot, se se continua aceea idee neandertaliana, ca fizu si forta e ce conteaza la barbat, iar la ea...sa placa fizic, ca are bata mai mare si poate dobor mai usor animalele pentru hrana.

| Mussette a răspuns (pentru PsihoSex):

Nu am inteles... daca am mai dat acet raspuns? eu nu am nicio problema cu fizicul meu; am invata sa ma accept asa cum sunt si prin eucatie si studiu, uneori si fizicul devine mai frumos.

| PsihoSex a răspuns (pentru Mussette):

Mai, nu stiu ce se intampla, parca e cineva fara somn la butoane si ne amesteca raspunsurile si rade de noi.
Eu, raspunsul care incepe cu "Mi se pare foarte cunoscut textul/povestea asta." l-am dat Lui GoldenCobra.
Nu inteleg de ce apare ca l-as fi dat lui Mussette!

| Mussette a răspuns (pentru PsihoSex):

GoldenCobra a mai pus intrebarea asta. laughing
Posibil cineva se amuza de raspunsurile noastre sau Ray chiar ne-a zis ceva de ne apar mesajele anapoda. rolling on the floor

| PsihoSex a răspuns (pentru Mussette):

Mussette, ai inceput sa mananci litere, cred ca esti cam obo. Hai la nani...

| Mussette a răspuns (pentru PsihoSex):

Cand incerc sa spun mai multe, vorbesc mai repede sau in acest sa scriu mai repede, mai pap si litere. blushing Si asa Ray nu mai raspunde, vad maine ce-i mai trece prin minte.

| Nicolae207 a răspuns:

Noroc!
De timiditate nu ai cum sa scapi, altii o numesc timiditate, dar odata un pisholog mi-a spus ca mai bine sa fii cu bun-simt decat un nesimtit, eu intreband-o daca este rau sa fiu timid, retras.
Si faza cu gasitul fetei e mai greu, fiindca ai niste asteptari foarte mari, nu imposibile, dar timpul nu conteaza cand stii ca o sa gasesti fata ideala. Dar totusi, incearca sa te bagi in seama cu fetele, sau daca esti coplesit prea mult de emotii, vor intra ele cu tine in discutii daca vei sta in jurul lor sau pur si simplu. Tine minte, nu e rau sa fii timid, nu e rau sa fii cine esti, nimeni nu te poate schimba, doar poti sa te prefaci ca esti alticineva si ai pe constiinta ca iti petreci viata nu ca tine ci ca un obiect care se modeleaza dupa altii, nu dupa nevoile tale.
Mult noroc si stiu ca vei reusi!