| Strutul112 a întrebat:

Vreau sa ma ajutați ca nu stiu ce sa ma mai faccrying Eu am facut 18 ani si încă nu am facut sex(sunt virgin) si cand ma excita prietena cu mana (îmbrăcați) doar sa ma mângâie in 5 minute maxim ejaculez....va rog mult Spune-ți ce sa fac ca sunt disperatsad ce exerciții, ce remedii?sadce sa ma fac?sadmereu doar daca ma atinge ejaculezsad Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| Aditzu a răspuns:

Nu este mister sau noutate problema ejacularii premature a barbatilor.
Dar pana la asta, poate totul se intampla din cauza ca preludiul (ca practic asta faceti cu sarutarile, atingerile) dureaza mult si faptul ca te exciti f mult de la atingerile ei, se intampla ce se intampla.
Nu te panica, mai ales, nu te invinovati sau sa te rusinezi fata de ea.
Daca ai putea sa consulti un medic ar fi cel mai bine pentru tine, sa te linistesti si sa confirme sau infirme ce am spus eu aici; Adica sa iti spuna ca este o problema medicala sau doar excitarea intensa isi spune cuvantul.

BftA!>

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cat se poate de normal sa se intample astfel la varsta ta. Orice tanar fara experienta sexuala se confrunta cu aceasta problema considerata normala deoarece nu este medicala sau de alta natura psihica sau disfunctionala. Va dispare de la sine dupa ce iti vei incepe viata sexuala si vei dobandi o oarecare experienta sexuala.Singurul remediu in aceasta privinta se reduce la o activitatea sexuala constanta.

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

Exersarea prin auto-satisfacere. Încearcă să te ții cât mai mult.(Poți încerca asta și când urinezi, să-ți localizezi mușchiul).
Cam asta e înafară de a merge la medic.
Vezi că sunt și prezervative speciale pentru așa ceva.