| CiufuRazvy a întrebat:

Saluut, am cunoscut o fata de 3 saptamani si in ultimele 2 saptamani am inceput sa o plac de cand s-a deschis in fata mea si a inceput sa planga dupa fostul ei dupa care s-a despartit cu o zi inainte. Eu o tot consolez si chestii, o intreb cum e cum astea si cateodata imi spune ca fostul ei si-a facut pe alta si e suparata. Tin sa precizez ca numai ea ma cauta, ma ia in brate, ma cheama afara si ii place sa discute cu mine, vorbeam despre baieti in general cum sunt ei si i-am spus ca eu nu sunt asa si mi-a zis ca eu sunt foarte diferit si nu voi fi niciodata asa, are grija de mine. Ce credeti ca ar trebui sa fac sau ce inseamna chestiile astea?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Deocamdata te vede ca pe prietena ei cea mai buna,in fine,ca pe prietenul ei cel mai bun.happy

Iti spune ce are pe suflet si ti se destainuie fara nici o rezerva,ceea ce inseamna ca are incredere in tine.
Parerea mea este sa astepti,pur si simplu.
Desi acum te are in friendzone,nu se stie ce iti rezerva viitorul.

Oricum,spui ca fata iti place, petreceti destul timp impreuna, las- o sa-i treaca, pentru moment ramai la stadiul de bun prieten.
Pentru ca e imposibil sa nu ajunga sa te "vada" cu adevarat intr-o buna zi.
Si daca ea n-o va face, ai libertatea s-o faci tu.Cand iti va parea oarecum vindecata, spune-i simplu ca ti-e tare draga si-ti place mult.
Are o parere foarte buna despre tine, asa ca sanse ai.Dar iti trebuie rabdare, mai intai sa-i mai treaca!
happy

| Violleta2022 a răspuns:

Fugiiiiii!
Dupa fete de acest gen sa nu fugi nicioadta, ca nu le este gandul la tine, ele plang si ofteaza dupa un fost iubit.
Asa ceva nu se face niciodata, nici din bun simt si nici cand intri intr-o relatie noua, nu plangi dupa fostul iubit.
Crede-ma ca asta nu este femeie care sa-ti paca, fiindca iti va plange despre fostul ei iubit non stop si cand nu va plange, te va compara cu el non stop.
Sfatul meu este sa fugi!

| CiufuRazvy explică (pentru Violleta2022):

Ideea este ca o doare motivul nu despartirea mai mult, motivul este ca voia sa o arda.

| CiufuRazvy explică (pentru Violleta2022):

Faza este ca nu ea a vrut sa-mi explice, am gasit o plangand si automat mi-a spus

| Violleta2022 a răspuns (pentru CiufuRazvy):

In orice caz, tu nu vei fii pentru fata asta niciodata un iubit, fiindca nu te vede ca iubit si nu te vrea de iubit, deoar de prieten pe umarul caruia sa planga si sa ii povesteasca ce fericita era ea cu fostul iubit si cat il iubeste pe ala.
Cand te vei satura sa mai stai in umbra unui "fost" si sa-ti asculti iubita vorbind numai despre fostul ei si comparandu-te cu el tot timpul, vei intelege ce-ti spun acum.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am inceput sa o plac. Dacă o placi, ce ar trebui să faci? Chestiile astea înseamnă ce deocamdată ea te folosește ca pansament pentru rana ei sufletească. Nu rezultă că te place.

| alexalx1234 a răspuns:

Profită de tine