| mircea956 a întrebat:

Salz. am cunoscut o fata pe net, dupa cateva zile ne-am si vazut. Intalnirea a fost super happy... cu o chimie superba intre noi si sarut la sfarsit.
Acum imi doresc mult sa ne mai vedem a doua oara...La mesaje nu prea raspunde. cand reusim sa vb ezita sa imi dea un raspuns clar in legatura cu inalnirea, eu tot ii spun ca o ador, ca imi place de ea dar nu confirma si ea...Sunt nebun dupa ea, vreau sa fim impreuna dar nici sa par disperat. Ce pot sa fac?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Respecta-i dorinta.

| mircea956 explică (pentru neutrino):

As lasa-o cateva zile dar apoi mi-e ca o pot pierde happy, e greu tare sa nu faci nimic

| neutrino a răspuns (pentru mircea956):

Ea te-a refuzat politicos. Tot la fel de politicos trebuie sa accepti si tu adevarul: fata nu este interesata de o relatie cu tine.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu iti raspunde la mesaje, inseamna ca nu doreste o relatie cu tine.

| SkyPilot a răspuns:

Mi-e teama ca ea nu este la fel de entuziasta despre tine cum esti tu despre ea. Da-I timp, nu esti in situatia de a o pierde pentru ca nu pare ca ai ceva. Gandeste-te mai degraba cum ai putea sa o castigi.

| mircea956 explică (pentru SkyPilot):

Cat timp? Cateva zile in care nu o caut e ok? Chiar nu am idei cum sa o castig, m-am purtat ok cu ea am venit cu o floare chiar nu sunt genul badaran...problema e ca nu stiu cum sa fac sa ma placa si ea. Ceva sfaturi va rog?

| SkyPilot a răspuns (pentru mircea956):

Da, 4-5 zile. Daca ea nu zice nimic, mai scrie-i ceva inofensiv. Nu prea ai ce sa faci ca sa te placa, mai ales pe net. Nu ii mai face declaratii daca ea nu iti raspunde. Sincer, cred ca ar trebui sa accepti realitatea si sa te uiti in alta parte. Nu o taia cu fata asta, da-ti interesul, dar nu mai pune suflet.

Răspuns utilizator avertizat