| ScuzátímíTálëñtulAstáMíëDëfëctul a întrebat:

Scuzati-ma de categorie : ce este sperma? sa nu faceti la misto vreau raspunsuri bune pentru funda + vot

Răspuns Câştigător
| bebe2020 a răspuns:

Creed ca esti foarte miq de varsta darr...in fine iti voi explica. Sperma este un lichid care curge din penis atunci cand barbatul este foarte excitat si in contactul sexual.Ea (sperma) ajungand in vaginul femeii trece printr-un act in care se formeaza copilul

6 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Este un lichid alb, lactescent care are doua componente:
1 lichidul seminal, secretat de glandele seminale si prostata care contine multa fructoza, ceva proteine, apa si saruri minerale
2 spermatozoizii produsi de testicule, care sunt celulele germinale masculine (ei vor fecunda ovulul si vor forma fatul).

cu alte cuvinte: asta iasa din **** barbatului cand **** pe cineva.

| UPT a răspuns:

Sperma este lichidul pe care il elimina barbatul cand ajunge la orgasm, acesta continand spermatuzoizi, ce fecundeaza ovulele transformandu-le in embrioni si mai apoi in copii.

| Siimooona a răspuns:

Este un lichid alb format din lichidul seminal(care contine fructoza, proteine si apa) si spermatozoizii produsi de testicule care fecundeaza fatul.

| Siimooona a răspuns:

Iti dai seama ca am vrut sa scriu ca fecundeaza ovulullaughing) nu fatul

| DamonsGirl a răspuns:

Sperma este un lichid care curge din partea genitala a barbatului in timpul actului sexual. Daca actul sexual nu este protejat, femeia ar putea lua diferite boli[daca are barbatul] sau ar putea ramane insarcinata. Sper ca ti-am fost de folos. Pa`Pa.

| aumih16 a răspuns:

Un lichid alb sexual!